Онлайн-зустріч з містом-побратимом Регенсбургом

Департаментами  міжнародного співробітництва та маркетингу, освіти та науки Одеської міської ради проведена онлайн-зустріч.

22-23 квітня 2021 року Одеса взяла участь у «Третьому круглому столі з питань інклюзії» з містом-побратимом Регенсбург (Федеративна Республіка Німеччина), який пройшов в онлайн форматі.

Участь в онлайн-заході організована за ініціативою муніципалітету міста-побратима Регенсбург (Федеративна Республіка Німеччина).

Модератором від німецької сторони був пан Франк Рейнель, співробітник з питань інклюзії м. Регенсбург. У заході взяли участь представники  різних країн світу.

             Із привітальним словом перед учасниками онлайн-заходу виступила Олена Буйневич, директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради. У своїй промові директорка зазначила, що сегмент інклюзивної освіти з кожним роком зростає, але у м. Одесі створені необхідні умови для дітей з особливими освітніми потребами, які мають можливість отримувати рівний зі своїми однокласниками та однолітками доступ до якісної освіти. Повідомила,  що для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на дошкільну освіту в місті  функціонують заклади дошкільної освіти компенсуючого (спеціальні та санаторні) та комбінованого типів, створені інклюзивні групи у закладах дошкільної освіти,  функціонують у місті  Одесі 9 інклюзивно-ресурсних центрів, створених з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Вікторія Пастерначенко, директорка комунальної установи “Одеський інклюзивно-ресурсний центр №1” виступила з презентаційним матеріалом за темою “Основні  напрями роботи  комунальної установи  “Одеський інклюзивно-ресурсний центр № 1”.  Основними напрямами роботи центру є: робота з учнями з особливими освітніми потребами з урахуванням категорії порушень психофізичного розвитку та потреб ринку праці; співпраця з професійно-технічними та вищими закладами освіти, службами зайнятості, роботодавцями; залучення батьків до співпраці. Директорка зазначила, що співпраця комунальної установи  “Одеський інклюзивно-ресурсний центр № 1” з Державним навчальним закладом “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури” надає можливість вступити та навчатися у ліцеї протягом 2020/2021 навчального року дітям з особливими освітніми потребами. Діти, здобуваючи професію, стають захищеними у соціальному світі.

Світлана Трапезникова,  реабілітолог  Одеського ІРЦ №1, автор методичної розробки «Використання засобів сенсомоторної корекції в закладах освіти» та авторської програми «Альтернативна комунікація на уроках фізичної культури» розповіла, що в центрі активно впроваджується робота з каністерапії – використання собаки, як унікального засобу для психологічної реабілітації та корекції. У день відкриття центру мер Одеси Геннадій Труханов подарував двомісячне цуценя –  лабрадора Лялю. Протягом двох років Ляля вчилася тестувати поведінку та реакції особливих дітей і одночасно працювала над їх психологічним переформатуванням.

Переклад  на німецьку мову здійснювала Тетяна Мартинова, вчитель німецької мови Одеського НВК №90.

У заході також взяли участь представники міст Клермон-Ферран (Французька Республіка) і Бріксен (Італійська Республіка). У процесі зустрічі були обговорені питання щодо організації інклюзивної освіти у різних країнах світу. Було вирішено продовжити діалог у червні 2021 року.

 

Статистичні дані:

  • Кількість учнів, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти, щорічно  збільшується і в 2020 році становила 280 осіб, майже у 1,4 рази збільшилася і кількість інклюзивних класів. У 2020 році таких класів було 191.
  • 37 інклюзивних  груп у 2020 році були відкриті в 30 закладах дошкільної освіти, в яких виховувалось 97 дітей з особливими освітніми потребами.
  • Функціонують у місті  9  інклюзивно-ресурсних центрів, створених з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

 

Share this post