Педагоги підвищують та удосконалюють фахову майстерність

У рамках ІV освітнього форуму на базі Одеського НВК «Гімназія № 2» відбулась педагогічна зустріч за темою «Формування ключових компетентностей учнів в умовах Нової української школи».

У зустрічі взяли участь учителі англійської мови закладів освіти міста Одеси та Одеської області, викладачі-тренери із США в Україні, методисти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Освітня платформа для обміну досвідом учителів англійської мови створена за ініціативою КУ «Одеський методичний центр освітніх ініціатив» департаменту освіти та науки Одеської міської ради разом із заступником  директора даного закладу Оленою Уразовою.

Мета освітньої платформи: допомогти вчителям англійської мови зорієнтуватись у сучасному освітньому просторі; озброїти їх знаннями щодо інноваційної методики викладання предмету, щодо стратегій виховання сучасних школярів; сприяти особистісному та професійному розвитку педагогів, розвитку освітніх практик; мотивувати їх до безперервної самоосвіти та самовдосконалення.

Під час освітнього форуму  пройшли цікаві педагогічні майстерні, майстер-класи, тренінги із сучасних питань освіти,  спікерами яких були викладачі із США в Україні, вчителі міста Одеси та Одеської області. Під керівництвом тренера Деніеля  Алдавуда (США) учасники освітнього майданчику опрацювали питання щодо впровадження елементів громадянської освіти у педагогічний контекст на уроках англійської мови  «Права людини!: Ефективні шляхи впровадження у педагогічний контекст». Слухачі отримали корисний досвід, методичні поради, виконали практичні вправи. 

 

Участь у педагогічній майстерні Дрейпера Керка (США) «Використання відео для оптимізації уроків іноземної мови та розвитку критичного мислення» допомогла педагогам отримати методичні поради щодо обґрунтованого використання відео ресурсів на уроках англійської мови як засобу формування комунікативної, соціокультурної,  інформаційно-комунікаційної компетентностей школярів, розвитку критичного мислення на уроках англійської мови. Педагоги в інтерактивній формі визначали,  на якому етапі уроку, для чого і в якій формі необхідно використовувати даний вид роботи під час освітнього процесу; звернули увагу на раціональне  використання часу під час застосування відео ресурсів.

Участь у майстер-класах Наталії Базан (Авторська школа М.Гузика, м. Южне), Марії Донець (координатор проекту Vy.mova), Оксани Семенової (ОНВК “Гімназія № 2”),  Вікторії Черноіваненко, Романа Ващенко (ОНВК “Гімназія № 2”) дала можливість педагогам удосконалити знання щодо формування ключових компетентностей учнів під час розгляду важливих методичних тем: «Для чого використовувати рольові ігри на уроках англійської мови?», «Цікаві вправи на уроках англійської», «Використання критичного мислення щодо вирішення нестандартних ситуацій на уроках англійської мови», «Розвиток говоріння за допомогою  командних дебатів на уроках англійської мови» тощо.

Захід пройшов у атмосфері тісної співпраці, взаємоповаги та творчого пошуку.

На завершення учасники освітнього форуму отримали сертифікати від представників посольства США в Україні та щиро подякували організаторам і спікерам за цікавий корисний захід.

Шлях до сучасної освіти лежить через розвиток професійно важливих особистісних якостей педагога, формування й усвідомлення нових цінностей, оновлення знань, посилення здатності до їх практичного застосування.

   

Share this post