Круглий стіл за темою “Інклюзія” у місті-побратимі Регенсбург

У вересні 2019 року одеська делегація представила місто на Другому Міжнародному круглому столі за темою «Інклюзія» у місті-побратимі Регенсбурзі.

До складу делегації увійшли представники структурних підрозділів Одеської міської ради:

  • Пастерначенко Вікторія Вікторівна –директор комунальної установи «Одеський інклюзивно-ресурсний центр № 1»
  • Трапезникова Світлана Сергіївнавчитель-реабілітолог комунальної установи «Одеський інклюзивно-ресурсний центр № 1»
  • Паніман Ірина Юріївна – вчитель-логопед, керівник інтегрованої групи дитячого садка комунальної установи «Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку»;
  • Вознюк Ірина Віталіївна – методист, завідувач відділення постійного та тимчасового перебування осіб з інвалідністю з кризовою кімнатою комунальної установи «Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку».

У роботі конференції також брали участь делегації з міст-побратимів Регенсбурга: Будавар (Угорщина), Клермон-Феррарі (Франція), Пілсен (Чехія), Бріксен (Італія).

На відкритті круглого столу з привітанням виступила мер міста Гертруда Малц-Шварцфішер; представник міністерства у справах культури і освіти Таня Гетц.

 

Протягом трьох днів учасники круглого столу спілкувалися з представниками громадських  та державних структур інших країн, брали участь в обговоренні проблем людей з обмеженими можливостями, обмінювалися своїми ідеями та поглядами на питання інклюзивної освіти у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Учасники круглого столу відвідали групу подовженого дня для дітей «Лехштрассе» та здійснили інклюзивну безбар’єрну екскурсія по місту.

Під час круглого столу порушувалися питання безбар’єрності освіти, проживання, культурного розвитку, соціальної адаптації людей та дітей з обмеженими можливостями. Питання щодо навчання майбутніх вчителів порушувались у  виступі професора Ангели Ендерс (університет  м. Регенсбурга); «Робочий світ  4.0 дигитализация і працівники з обмеженими можливостями» –  виступ  професора технічного університету Карини Браун.

Надані практичні приклади:

  • школи Конрада (Угорщина) з концептом по інклюзії;
  • вечірні освітні курси для людей з інвалідністю у м.Бамберг (Німеччина).

Музичний супровід круглого столу забезпечувала група «WerkstattExpresse.V.», яка складається з людей з обмеженими можливостями, та виступом кабаретиста Райнера Шмідта та його докладом «Школа моєї мрії».

Share this post