Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року

«Поглиблене розуміння формувального та підсумкового оцінювання»

У рамках серпневого освітнього форуму «Маємо що сказати» про НУШ» на базі Одеської спеціалізованої школи № 35 відбулося обговорення питань за напрямком «Поглиблене розуміння формувального та підсумкового оцінювання».

Тема формувального оцінювання вкрай важлива для будь-якої ефективної організації освітнього процесу, адже від правильної організації оцінювання великою мірою залежить ефективність управління освітнім процесом.

На думку Наталії Ільїної, експерта і тьютора Дистанційної академії, спікера Всеукраїнських інтернет-марафонів від видавничої групи «Основа», учителя інформатики з м. Болград, формувальне оцінювання – це цілеспрямований неперервний процес спостереження за навчанням учнів; воно є необхідною умовою інтерактивного навчання, у процесі якого формується культура спільного обговорення у класі, розвиваються навички критичного і творчого мислення, а також формується середовище, що заохочує учнів запитувати.

Більш докладніше про формувальне оцінювання говорили на тренінгах, діловій грі та майстер-класі, які провели спікери Олена Жовмір, вчитель математики Одеської ЗОШ № 80, Ольга Самойленко, вчитель початкових класів Одеської ЗОШ №89, Ірина Баландіна, вчитель початкових класів Одеського НВК №13, Наталія Кузмінська, заступник директора Одеського НВК № 263.

Під час групової роботи розглядались питання:

  • як зробити освітній процес таким, щоб його результатами були задоволені всі: і вчителі, і учні, і батьки;
  • навички використання інструментів для формувального оцінювання, прийоми, способи;
  • потенціал використання формувального оцінювання у навчальному процесі.

Учасники надали свої пропозиції щодо впровадження формувального оцінювання. Це дало змогу більш детально зрозуміти суть формувального оцінювання та поділитися досвідом з цього питання.

Більше 100 учасників отримали унікальну можливість обміну знаннями та досвідом щодо формувального та підсумкового оцінювання.

За відгуками, які залишили учасники форуму є потреба у нових сучасних формах та методах роботи у закладах освіти. Роботу щодо впровадження  нових форм та методів педагогічної діяльності буде продовжено у 2018/2019 навчальному році.

Шановні одесити! Слідкуйте за новинами.

Share this post