Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року

«Булінг у сучасній школі (відносно учнів та вчителів)»

Одним з напрямків, які розглядалися під час серпневого освітнього форуму “Маємо що сказати” про НУШ», був напрямок «Булінг у сучасній школі (відносно учнів та вчителів)».

Основною метою роботи у даному напрямку було акцентування уваги учасників до питання насилля, пошуку виходу із небезпечних ситуацій, вміння дати фахову оцінку даному питанню, розробити алгоритм дій при виявленні булінгу для дітей, батьків, суспільства, познайомити учасників з матеріалами та організаціями, які сприяють протидії булінгу.

Про свою присутність на форумі заявили понад 100 фахівців освітянської спільноти: управлінці, педагоги, представники громадських організацій, батьки дітей та підлітків.

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо розпізнавання булінгу, способів протидії жорстокості та налагодження психологічного клімату в дитячому колективі, хто саме стає жертвою цькування, що відбувається з дитиною у кіберпросторі, що і чому спричиняє булінг вчителя.

Учасники розглянули досвід попередження булінгу в європейських країнах.

Майстер-класи, круглі столи та тренінги у рамках форуму проводили фахівці-педагоги, практичні психологи, які володіють новітніми технологіями з питань протидії булінгу.

Працюючи у группах, учасники обговорювали  стратегії і тактики нових ефективних форм взаємодії дітей і дорослих у колективі, шукали способи подолання негативного явища «булінг», шляхи створення умов для виховання толерантності, розробляли рекомендації щодо подолання і профілактики шкільного насилля.

За відгуками, які залишили учасники форуму є потреба у нових сучасних формах та методах роботи у закладах освіти. Роботу щодо впровадження  нових форм та методів педагогічної діяльності буде продовжено у 2018/2019 навчальному році.

Шановні одесити! Слідкуйте за новинами.

      

Share this post