Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року
Освітяни Одеси вчаться управляти інноваційними процесами
У рамках серпневого освітнього форуму за темою: «Маємо що сказати» про НУШ» на базі Одеської спеціалізованої школи № 117 досвідченими спікерами у 5 групах у цікавій інтерактивній формі проведено низку заходів з питання «Управління інноваційними процесами в освітньому закладі». Інтерес до теми управління інноваційними процесами в закладі освіти виявили 139 педагогічних працівників.
Використання інноваційних технологій є лише засобом для досягнення в класі атмосфери співробітництва, доброзичливості, який дає можливість виховати компетентну особистість, – головна теза круглого столу «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес». Спікер Наталія Стаценко, директор Одеської СШ № 117, під час дружнього спілкування поділилася з керівниками та вчителями закладів освіти своїми здобутками, організувала знайомство з ефективними практиками колег.
Проведений спікером Іриною Болгарином (директор Одеської гімназії № 5) майстер-клас «Інновації в управлінні освітнім закладом» став внеском у практичну скарбничку директорів та педагогів шкіл, ліцеїв та гімназій. Під час майстер-класу були розглянуті окремі проблеми оновлення управління закладом освіти, обговорені сучасні підходи до управлінської діяльності та методики її аналізу. Учасники ознайомилися із способами використання інформаційних технологій в управлінській діяльності.
Відповіді на запитання «Що розуміється під ефективністю команди? Чи зводиться ефективність тільки до досягнення поставлених цілей? Як особисте задоволення членів команди сприяє її ефективності?» отримали учасники ділової гри «Створення ефективної команди для впровадження освітніх інновацій» (спікер Олена Маккавєєва, директор Одеської ЗОШ № 18).
Під час тренінгу «Впровадження інноваційних технологій на уроках іноземної мови в умовах Нової української школи», який провела Катерина Томчук, вчитель німецької мови Одеської ЗОШ № 25, учасники тестували нові вправи та ігри, використання яких допоможе зробити уроки іноземної мови для дітей не тільки пізнавальними, але й веселими та цікавими.
Психологічний практикум «Від бажання до мети», проведений практичним психологом Одеської ЗОШ № 18 Інною Ставраки, не залишив байдужим жодного учасника. Отримані знання та навички розробки стратегії практичної реалізації своєї мети будуть в нагоді у професійній діяльності усіх учасників.
За відгуками, які залишили учасники форуму є потреба у нових сучасних формах та методах роботи у закладах освіти. Робота щодо впровадження нових форм та методів педагогічної діяльності буде продовжено у 2018/2019 навчальному році.
Шановні одесити! Слідкуйте за новинами.