Про організацію освітнього процесу в закладах освіти у період карантинних обмежень

Заходи щодо роботи закладів освіти у 2020/2021 н. р. 

Виступ директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олени Буйневич на апаратній нараді  виконавчого комітету Одеської міської ради 14 вересня 2020 року.

З метою організації роботи із підготовки закладів освіти до нового навчального року керівниками закладів освіти були вжиті заходи щодо приведення інженерно-технічних комунікацій, устаткування, обладнання у відповідність до чинних стандартів, правил, норм.

З місцевого бюджету  для закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси було виділено 23,3 млн. грн на придбання захисних масок для працівників закладів освіти, антисептиків для рук, миючих та дезінфікуючих засобів для поверхонь, рідкого мила, паперових рушників, пірометрів, тощо.

 До 26  серпня  були проведені перевірки готовності закладів освіти  до роботи у новому навчальному році  комісіями, до складу яких увійшли представники ГУ ДСНС України в Одеській області, ГУ Держпродспоживслужби в м. Одесі, департаменту освіти та науки,  КУ  «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти» кожного району, батьківської громадськості. Всі школи, дитячі садки, позашкільні заклади отримали дозвіл на роботу у новому 2020/2021 н.р.

 

2020/2021 навчальний рік у закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси розпочався у звичайному режимі, адже в місті було встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.

З 1-го вересня 2020 року в умовах адаптивного карантину працюють:

  • 124 заклади загальної середньої освіти, які відвідують майже 107 тис.учнів (106 853) учнів;
  • 126 закладів дошкільної освіти, в яких виховуються  30 тис. дітей дошкільного віку (5  закладів освіти закриті на капітальний ремонт ( 39, 41, 90, 217, 255);
  • 16 закладів позашкільної освіти, які відвідують біля 23 тис. дітей.

Пріоритетом організації освітнього процесу в закладах освіти є:

  • дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни;
  • використання засобів індивідуального захисту;
  • уникнення масових скупчень осіб.

Рішенням педагогічної ради педагогічні колективи закладів освіти затвердили порядок організації освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Керівникам закладів освіти було рекомендовано запровадити гнучку структуру навчального року, передбачивши можливість внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації.

 Батькам учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти (особам із хронічними легеневими хворобами; особам, які мають розлади імунної системи; особам із захворюванням на цукровий діабет тощо) було запропоновано продовжити навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернатна, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти). Наразі 279 учнів перебувають на індивідуальному навчанні,  сімейну (домашню) форму здобуття освіти  обрали 146 учнів, дистанційно навчається 280 учнів. Розпочато і прийом заяв на екстернатну форму навчання.

 

На базі 7 закладів загальної середньої освіти  (ЗЗСО № 1, 118, 122; СШ № 17, 111, гімназія 5, ліцей 81)  функціонують класи з дистанційною формою освіти. Навчання здійснюється на платформах: «Класна оцінка» (українська платформа), Google,  Smart Kids, Microsoft Teams тощо. Платформи забезпечені необхідними сервісами такими як, електронні підручники, відеоурок, розклад уроків, журнал, щоденник, сервіси для створення завдань та перевірки навчальних досягнень учнів (тестування). 

Учні та батьки усіх шкіл міста проінформовані про те, на яких платформах та через які онлайн сервіси (Skype, Viber, WhatsApp, Zoom тощо) буде відбуватися навчання дітей у разі входження м. Одеси у «червону» зону епідемічної небезпеки.

Продовжується розміщення відеоуроків педагогічних працівників на вебсайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради у розділі «Дистанційна освіта». Уроки розміщені по класам та по предметам відповідно  до календарного плану роботи та навчальної програми. Всього з 1 по 11 клас розміщено (станом на 09.09.2020)  більше 700 уроків.

З повним текстом доповіді директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олени Буйневич та презентацією «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти у період карантинних обмежень» можна ознайомитись за посиланням.

Доповідь Презентація

Share this post