Пройде конкурс есе до Дня Європи

До Дня Європи школярі можуть взяти участь у конкурсі есе

До 10 травня 2023 року учнівство може подати роботи на конкурс есе до Дня Європи на тему «Євроінтеграційні перспективи України на прикладі країн Центрально-Східної Європи».

Конкурс проводить історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Щоб надіслати свою роботу, потрібно додати файл із текстом до реєстраційної форми.

Дедлайн – 10 травня 2023 року.

Вимоги до есе:

має містити такі відомості: прізвище та ім’я, навчальний заклад і клас автора есе;

есе мають бути виконані у текстовому редакторі Word;обсяг – до 7 сторінок книжкового формату А4 (разом із титульною сторінкою та списком опорної літератури);

шрифт Times New Roman, кегль 14;

міжрядковий інтервал 1,5, вирівнювання тексту по ширині;

поля: верхнє – 2, нижнє  –  2, ліве – 3, праве – 2;

мова написання – українська;

есе має бути написано особисто автором (відбудеться перевірка на плагіат);

колір шрифту – чорний;

не допускається використання рамок та інших кольорових прикрас;

нумерація сторінок – по центру, знизу.

Основними критеріями оцінювання есе є відповідність темі, рівень розкриття питання та оригінальність форми викладення. Троє переможців отримають подарунки.

______________________

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та Європейський Союз єднають спільні цінності, історія та культура.

Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України №339/2003 від 19 квітня 2003 року  та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…».

Share this post