Пройшли онлайн-семінари щодо прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

У період з 16 по 23 листопада 2021 року пройшли онлайн-семінари з керівниками та відповідальними за вебсайти закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси щодо виконання вимог  статті 30 Закону України “Про освіту” стосовно прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти, законів України  “Про захист персональних даних”, “Про інформацію” та інших нормативно-правових  актів  України.

Під час семінару були розглянуті інформаційні питання, які є актуальними для батьків учнів та педагогічних працівників. Ірина Столбова, заступник директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, звернула увагу присутніх на основні вимоги щодо інформаційного наповнення офіційного вебсайту закладу освіти, процедуру систематичного та оперативного оприлюднення інформації, на наявність основних розділів на сторінці вебсайту, на вимоги щодо оформлення та інформаційного наповнення розділів «Новини» , «Календар подій», «Фінансування», «Харчування», «Освітня діяльність». Оновлення даних на сторінках «Про школу/заклад», «Прийом документів»  «Виховна робота», «Фотогалерея», “Вчителі/педагогічні працівники”, “Контакти”  проводиться у разі потреби внесення змін.

Начальник відділу інформаційно-інноваційних технологій  Департаменту освіти та науки Одеської міської рад Сергій Коль надав інформацію стосовно технічного адміністрування сайтів.

Увагу учасників семінару було акцентовано на дотримання вимог Закону України “Про захист персональних даних”. На вебсайті не мають бути розміщені персональні дані учасників та учасниць освітнього процесу, зокрема: адреси реєстрації місця проживання, приватні номери телефонів та адреси електронної пошти, відомості про сімейний і соціальний стан тощо. Також учасники семінару були ознайомлені  з інтерактивними картами  (заклади освіти м. Одеси, матеріально-технічна база) , які розміщені на вебсайті Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ М. ОДЕСИ      ІНТЕРАКТИВНА КАРТА  МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ М. ОДЕСИ

Як підсумок семінару, ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ  були надані  загальні рекомендації щодо оформлення вебсайту. 

По завершенню заходу всі присутні отримали відповіді  на запитання.

Вебсайти закладів освіти м. Одеси діють з метою допомоги педагогічним працівникам, учням та їх батькам зорієнтуватись у сучасному освітньому просторі.  Його актуальність  обумовлюється можливістю оперативно розміщувати офіційну інформацію щодо діяльності закладу освіти. Для учасників освітнього процесу вебсайт — це можливість швидко отримати необхідні методичні та навчальні матеріали, інформацію про освітній заклад, а також широке поле для обміну досвідом, ідеями.

Share this post