Пройшов майстер-клас «Великодня веселка» 

У рамках Всеукраїнського семінару-практикуму

06 квітня 2023 року для педагогічних працівників,  учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти м. Одеси в онлайн-режимі був проведений майстер-клас «Великодня веселка»  у рамках Всеукраїнського семінару-практикуму з питань символіки та семантики в українській культурі «Зрима пісня України» та благодійного марафону «До світлого дня – світлі вчинки».

Організатори:  Департамент освіти та науки Одеської міської ради, Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників  спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, міжнародна громадська організація «Чорноморський округ. Козацтво Запорозьке».  

Майстер-клас для понад 100 педагогічних працівників, учнів та вихованців закладів освіти провели: Оксана Шевчук, науковий співробітник Одеського обласного центру української культури;  Юлія Датченко, кандидат філологічних наук, доцент Дніпропетровського Національного університету ім. О. Гончара, писанкарка, майстер з витинанки;  Ольга Копчак,  викладач Теробовлянського фахового коледжу культури і мистецтв (Тернопільська область), член національної спілки майстрів України;  Наталія  Рибак, член національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України (смт. Петриківка Дніпропетровська область).  

Учасники майстер-класу дізналися про «Великодні обряди і традиції українського народу», «Сонячні знаки на писанках» (традиційні і креативні техніки), «Традиційний Петриківський розпис під час Великодня».  

Школярі та педагоги мали змогу застосувати набуті під час майстер-класу знання, власноруч перетворюючи за допомогою писачка звичайні яйця у святкові, яскраві писанки різних візерунків і плетіння гачком «Янгол «Благої вісті».

 

___________________________

“До світлого дня – світлі вчинки”: великодній онлайн-фестиваль

Великдень єднає: майстерні з виготовлення великодніх виробів. Фото

«До світлого дня – світлі вчинки»: благодійний марафон

Share this post