Реалізація ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»

10 квітня 2019 року відбулось перше заняття-тренінг для медичних працівників закладів освіти Одеси з питань надання медичної допомоги підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу»

У рамках реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» (рішення Одеської міської ради  № 3823-VII від 31.10.2018 р.) 10 квітня 2019 року відбулось перше заняття-тренінг для медичних працівників закладів загальної середньої освіти Київського та Приморського районів міста Одеси з питань надання медичної допомоги підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу» з ВІЛ-інфекції, інфекцій, що передаються статевим шляхом, туберкульозу.

Заняття проведено керівником відділення медико-соціальної та психологічної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» Людмилою Кучеренко на базі Міської студентської  поліклініки Одеської міської ради.

Навчання медичних працівників з питань надання медичної допомоги підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу» з ВІЛ-інфекції, інфекцій, що передаються статевим шляхом, туберкульозу проводиться за спеціально розробленою програмою.

Мета навчання – сприяння усвідомленню принципів роботи «дружнього підходу» та формуванню навичок консультування підлітків з вищевказаних питань.

«Дружній підхід» базується на принципах доступності, добровільності, доброзичливості, конфіденційності, анонімності та неосудливого ставлення до відвідувача. Дотримання цих принципів є основою для успішної роботи. Саме у підлітковому віці формуються навички поведінки і звичок, пов’язаних зі здоров’ям. Долучаючись до життя дорос­лих, підлітки мають потребу у попередній інформації з таких життєво важливих питань, як психофізіологія організму людини, проблеми збереження і зміцнення здоров’я, а також поведінкова адаптація. Більшість проблем можуть бути вирішені, а ризики зменшені шляхом проведення комплексної політики різних секторів, в першу чергу шляхом тісної взаємодії служб охорони здоров’я, освіти, соціальних служб та батьків.

Присутнім були надані необхідні алгоритми дій  та практичні поради з питань корнсультування, профілактики ризикової поведівнки підлітків.

 

Наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради “Про забезпечення виконання рішення Одеської міської ради від 31.10.2018 №3823-VII «Про затвердження Плану дій з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»

Share this post