Щодо організації навчання в закладах освіти з 1 вересня

Олена Буйневич відповіла на запитання щодо організації нового навчального року

Директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич відповіла на запитання, які турбують батьків учнів, щодо організації навчання у 2022/2023 навчальному році.

 – Ми не повертаємось в Україну 1 вересня. Дитина ходить до школи за кордоном, але повернемося після війни. Чи можемо ми паралельно навчатися в одеській школі? Чи можуть для нас відкрити дистанційний клас на другій зміні?

– Дистанційні класи на другій зміні будуть, але не варто поєднувати навчання у двох державах одночасно, бо у дітей кожного віку є гранично допустимі навантаження. Дитину потрібно перевести до нової школи, але в закладі освіти м. Одеси в заяві слід вказати, що після повернення плануєте продовжити навчання у даній школі. Місце буде, якщо Ви повернетеся протягом місяця-двох після завершення воєнного стану. Не забудьте при цьому взяти з собою документи про навчання дитини за кордоном: особову справу або завірену виписку досягнень з переліком предметів, які дитина вивчає.

Щоб дитина комфортно адаптувалась після повернення, візьміть в одеській школі навчальний план. Зосередьте увагу на тих предметах, яких немає за кордоном: українська мова та література, історія України тощо. Уроки з цих предметів можна переглядати у комфортному режимі на вебсайті  Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Коли ви повернетесь, дитина здасть різницю після консультацій з учителями і буде зарахована в наступний або поточний клас, якщо це буде під час навчального року.

 – Ми за кордоном, але дитина не навчається тут у школі. Ми хочемо продовжити вчитися в Одесі.

– Якщо країна, у якій Ви перебуваєте, не вимагає навчання дитини в місцевій школі, цілком можливе навчання дистанційно в Одесі. У серпні буде визначено, чи є така можливість саме у Вашій одеській школі або Вам буде запропоновано іншу.

 – Ми залишилися в Одесі, але маємо бажання навчатися дистанційно.

– Наприкінці липня буде опубліковано список закладів освіти, які відкриють дистанційні класи.

 – Як нам не втратити навчання в Україні, якщо ми вчимося у школі за кордоном? Дитина йде до 9-го, 11-го класу за межами країни. Яким чином паралельно завершити школу і в Україні, якщо війна ще не закінчиться?

– Індивідуальна форма здобуття освіти у такій ситуації – ідеальна. Бо дозволить і не перевантажувати навчальний день дитини, і не позбавити її української освіти та документа про освіту. Зокрема, екстернат, як різновид даної форми, є зручним як з точки зору зарахування (воно триває в окремих випадках протягом навчального року, навчання за кордоном – один з таких випадків), так і з питання організації навчального дня дитини (уроки на вебсайті Департаменту, можна дивитися у комфортний час, а консультації вчителів школи допоможуть опанувати матеріал).

Крім того, за наявності успішного результату, можна за рік опанувати програму декількох років навчання у межах одного освітнього рівня.

Як це виглядає: навчання з використанням дистанційних технологій; дитина отримує навчальний план, програми, посилання на уроки, консультації, складає наприкінці навчального року атестацію. Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти тут.
У серпні можна буде ознайомитися з переліком шкіл, де буде організована дана форма навчання.

Також директорка зазначила, що система освіти Одеси готуватиметься до очного навчання.

«Готуємо укриття, готуємося до організації проведення занять для працівників. Питання очного відвідування школи дітьми будемо вирішувати разом і кожен окремо за свою дитину. Система освіти міста буде готова і до очного, і до змішаного, і до дистанційного навчання», – підкреслила Олена Буйневич.

Share this post