Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти

24 липня 2020 року  відбулася презентація організації освітнього  процесу в закладах загальної середньої освіти м. Одеси в 2020/2021 навчальному році в умовах карантину

Одеський міський голова Геннадій Труханов зустрівся з представниками освітньої галузі: працівниками департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівниками закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси, педагогічними працівниками Одеського ліцею № 81  та їх батьківською громадськістю,  під час якого було розглянуто алгоритм організації роботи закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади   м. Одеси в 2020/2021 навчальному році в умовах  карантину.

Для зниження ризиків поширення гострої респіраторної хвороби СOVID-19 місцевою владою проведено відповідну роботу (придбано дезінфікуючі, миючі та антисептичні засоби, захисні маски, рукавички, безконтактні термометри тощо), щоб з 1 вересня 2020 року в школах міста було розпочато освітній процес. З місцевого бюджету виділено 23,3 млн. грн на придбання дезінфікуючих, миючих, антисептичних засобів, захисних масок, рукавичок, безконтактних термометрів тощо.

 Директор департаменту освіти  та науки Одеської міської ради   Олена Буйневич ознайомила присутніх з можливими варіантами організації роботи шкіл міста в умовах карантину на прикладі Одеського ліцею №81, в якому виходячи із наявної кількості учнів, класів та навчальних приміщень з 1 вересня планується: позмінна форма навчання та поділ класів на групи; відмова від кабінетної системи та закріплення за кожним класом лише одного навчального кабінету; організація класу просто неба – «Зелений клас».

Виходячи з розвитку епідемії в країні і зокрема в Одесі, на сьогодні розглядаються три варіанти організації освітнього процесу: у звичайному режимі (за умови помірного розвитку епідемії) з дотриманням санітарно-епідемічних вимог, повністю в дистанційному і змішаному режимі.

     Всім присутнім було продемонстровано готовність закладу до роботи у 2020/2021 навчальному році в умовах карантину. Це: використання 4-х входів до закладу (із них 3 – це додаткові входи); створення умов для уникнення скупчення учасників освітнього процесу під час входу (виходу) до (з) будівлі закладу; проведення біля кожного входу температурного скринінгу учнів та працівників закладу; облаштовані місця для обробки рук спиртовим антисептиком та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту; наявність наочної інформації щодо правил поведінки, особистої гігієни учнів, що суттєво зменшують ризик інфікування; розклад по годинам перед кожним входом, де вказано які класи і о котрій годині заходять (або виходять) саме через конкретний вхід (вихід); розклад уроків та перерв для кожного класу окремо; окремі маршрути руху учнів та педагогів з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників освітнього процесу; використання 2-х спортивних залів та актової зали під тимчасові навчальні кабінети.  

 

Для учнів 1-4-х класів розглядається варіант організації харчування безпосередньо в класних кімнатах у вигляді сухих сніданків в індивідуальній  порційній упаковці. Харчування дітей пільгових категорій планується здійснювати в приміщенні столової з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів.

Директор Одеського ліцею № 81 Тетяна Завтур ознайомила присутніх з формами роботи ліцею, які використовувались під час карантину у березні-травні 2020 року.

Під час зустрічі учні та батьки Одеського ліцею № 81 мали можливість поспілкуватись з Одеським міським головою Геннадієм Трухановим онлайн на платформі Microsoft Teams з питання дистанційного навчання.

___________________________________________________

Для перегляду презентації натисніть  на картинку.

 

 

 

 

 

 

Share this post