Щодо отримання документів про освіту з ЄДЕБО

Надання цифрових державних послуг у сфері освіти

В Україні більше 10 років функціонує Єдина державна електронна база з питань освіти  (ЄДЕБО), серед основних функцій якої є, зокрема: облік документів у сфері загальної середньої освіти; забезпечення перевірки достовірності документів про освіту тощо.

Відповідно до вимог Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти фізична особа повинна мати повний доступ до всієї інформації про себе, що міститься в ЄДЕБО.

На офіційному вебсайті ЄДЕБО за електронною адресою https://info.edbo.gov.ua реалізовано сервіс «Інформація про фізичну особу, що міститься в ЄДЕБО», за допомогою якого можна отримати інформацію, що міститься в ЄДЕБО.

Крім того, фізична особа має можливість подати запит на інформацію про документ про освіту або на інформацію щодо навчання безпосередньо до ДП «Інфоресурс» – технічного адміністратора ЄДЕБО. Порядок подання запиту та зразки запитів наведені за посиланням https://www.inforesurs.gov.ua/appeals/personal-data/   розділ «Загальний доступ до персональних даних».

Запит може бути надісланий електронною поштою (підписаний кваліфікованим або удосконаленим електронним підписом) на адресу [email protected].

Запит повинен містити:

прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує фізичну особу (суб’єкта персональних даних);

відомості про базу персональних даних, стосовно якої подається запит, чи відомості про володільця чи розпорядника персональних даних;

перелік персональних даних, що запитуються;

мета та/або правові підстави для запиту;

підпис і дату.

Інформацію про видані документи про освіту можна отримати за посиланням https://info.edbo.gov.ua/check-person/  за допомогою особистого електронного підпису чи Дія.Підпису скориставшись інструкцією https://info.edbo.gov.ua/uploads/files/Vipiska_Ez_FO.pdf

Також усі охочі мають можливість безкоштовно перевірити достовірність документів про освіту. Перевірку можливо зробити двома шляхами:

 звернувшись до закладу освіти, що видав документ про освіту;

скориставшись автоматичним онлайн-сервісом перевірки достовірності документів про освіту, розміщеним у розділі «Реєстр документів про освіту» сайту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/.

Для цього необхідно у вказаному розділі сайту обрати тип документа про освіту, що перевіряється, та у визначені поля ввести його серію, номер, а також прізвище, ім’я, по батькові його власника.

Якщо зазначені у запиті дані збігаються – на екрані з’являється інформація про документ (назва закладу освіти, рік закінчення тощо) у вигляді Інтернет-сторінки.

Для зручності користувачів, під формою перевірки документів, доступна відео-інструкція.

Share this post