Школа резерву керівних кадрів: шкільна медіація, конфліктологія

Відповідно до Плану роботи Школи резерву 22 лютого 2022 року для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти було проведено семінар-тренінг «Комунікація в освітньому середовищі. Розв’язання конфліктів у шкільному колективі». Директор Одеської загальноосвітньої школи № 8 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області Ольга Голік під час виступу розглянула поняття конфлікту, його види, причини виникнення та способи вирішення конфліктів, правила ведення конфліктних розмов і моменти, коли допускаються помилки, які розвивають конфліктну ситуацію.

Слухачі Школи резерву дізнались, як розпізнати при конфліктних розмовах людину, яка говорить неправду та які кроки необхідно зробити для проведення взаємовигідних переговорів, за допомогою яких прийомів можна відновити свої сили та енергетичний потенціал після проведення конфліктних переговорів, отримали загальні рекомендації до розв’язання конфліктної ситуації:

  • Визнати існування конфлікту, тобто визнати наявність протилежних цілей, методів опонентів.
  • Визначити можливість переговорів як методу подолання конфлікту.
  • Необхідно виявити коло питань, які становлять предмет конфлікту. Вже на цьому етапі виробляються сумісні підходи до проблеми, виявляються позиції сторін, визначаються точки найбільшої розбіжності і точки можливого зближення позицій.
  • Розробити варіанти розв’язання конфлікту. 
  • Ухвалити узгоджене рішення. Після розгляду ряду можливих варіантів, при взаємному обговоренні і за умови, що сторони приходять до згоди.

 

 

 

Також 22 лютого 2022 року відбувся тренінг «Шкільна медіація. Конфліктологія. Шляхи вирішення конфліктних ситуацій» для слухачів Школи резерву керівних кадрів. Заступник директора з виховної роботи Одеської гімназії №1 імені А.П. Бистріної Одеської міської ради Одеської області Наталя Погоріла та практичний психолог закладу Лариса Карпова опрацювали зі слухачами поняття конфлікту, його видів, булінгу, медіації та її принципи, ознайомили з методиками, які допомагають розв`язати конлікт тощо. Під час практичного заняття слухачі Школи ознайомились зі шляхами вирішення конфліктів.

 

 

Share this post