Учень Одеського економічного ліцею переміг у Всеукраїнській олімпіаді з філософії

З 15 по 18 листопада 2018 року у м. Києві пройшов очний етап V Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів (далі – Олімпіада)

Участь у змаганні брали учні 8–11-х класів із різних областей України. Олімпіада проводилась у двох вікових категоріях: 8–9-й класи, 10–11-й класи.

Загальною темою цьогорічної Олімпіади була «Культурна спадщина та мистецтво».

Етапи олімпіади:

  • І етап – заочний (дистанційно);
  • ІІ етап – очний (м. Київ).

Теми есе заочного етапу торкалися різних сфер життя, а саме: «Метафізика постійно і в найрізноманітніших видозмінах висловлює буття» (М. Гайдеггер), «Людський розум, порушуваний власною потребою, а зовсім не зі спонуки самої лише марнославності всезнайства, нестримно доходить до таких питань, на які не можна дати відповідь через ніяке емпіричне вживання розуму» (І.Кант), «Смішне – це яка-небудь помилка або неподобство, тільки не шкідливе і не згубне» (Аристотель), «Ні з ким не поділене добро, хоч би яким було воно, радості не приносить» (Сенека).

Учасникам необхідно було написати контрольну роботу та захистити своє наукове дослідження.

 

За підсумками очного етапу V Всеукраїнської олімпіади з філософії серед школярів перемогу здобув учень 9 класу Одеського економічного ліцею Одеської міської ради Одеської області Микита Щербаненко. За результатами виконаної творчої роботи він отримав Диплом І ступеня.

Філософія в Україні не є обов’язковим шкільним предметом, але сучасна соціокультурна ситуація актуалізує її важливість як для особистісного розвитку, так і для суспільства. Чим раніше молода людина поринає у процес філософування, тим більше шансів, що вона оволодіє навичками критичного мислення.


Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів є ініціативою Факультету філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та Національного центру «Мала Академія Наук України».

Олімпіаду проводять задля популяризації філософської освіти та заохочення учнівської молоді до творчого, креативного і критичного мислення.

Конкурсною роботою є філософське есе – невеликий за обсягом (до 10 сторінок) і самостійний за змістом письмовий твір з чітко вираженою авторською думкою, розгорнутий у формі розповіді з метою обґрунтування і демонстрації власної точки зору на певне явище чи предмет з урахуванням опрацьованої рекомендованої літератури.

Share this post