Школа резерву керівних кадрів закладів освіти продовжує свою роботу

Слухачів Школи резерву ознайомили з використанням інноваційної форми проведення педагогічної ради у форматі EdCamp

6 грудня 2019 року в Одеському НВК №13 відбувся семінар для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти «Алгоритм підготовки та організаційні моменти педагогічної ради у форматі EdCamp».

Слухачів Школи резерву з вітальним словом зустріла директор освітнього закладу Романенко Наталя Анатоліївна, яка розповіла майбутнім керівникам про систему роботи Одеського НВК №13 та основні напрями його діяльності.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Данилішина Катерина Олександрівна розповіла про реалізацію завдань Нової Української школи в освітньому закладі, а саме: підготовку сучасного вчителя, створення безпечного та доступного освітнього середовища із застосуванням сучасних інформаційно-комунікаційних засобів, тощо.

Під  час  презентації  досвіду  Одеського НВК №13 у русі EdCamp-Україна з 2016 року Катерина Данилішина ознайомила слухачів Школи резерву з системою проведення педрад у форматі EdCamp, продемонструвала різні можливості та варіанти проведення в зазначеному форматі, з чітким визначенням принципів та структури EdCamp.

Завдяки новому дискусійному формату педагогічна рада змінює парадигми співпраці між адміністрацією закладу й учасниками освітнього процесу та приймає іноді несподівані рішення, які ведуть до позитивного результату.


Формат EdCamp народився у 2010 році у Філадельфії (США). Його придумали звичайні американські педагоги як виклик на неефективні системи професійного розвитку та підвищення кваліфікації вчителів.

EdCamp — це так звані (не)конференції, які не мають заздалегідь узгоджених програм. EdCamp працює за принципом «дай, якщо можеш — візьми, якщо хочеш» та «жодних обов’язкових спікерів і обов’язкових доповідей; надихати учасників знаходити (або самому вести) теми, які задовольняють їхні власні потреби та інтереси». На таких (не)конференціях педагоги обмінюються професійним досвідом і ставлять запитання, які їх хвилюють.

Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної сім’ї.

Share this post