Школа резерву керівних кадрів закладів освіти розпочинає свою роботу

Департаментом освіти та науки Одеської міської ради відкрито роботу Школи резерву керівних кадрів закладів освіти 

З урахуванням встановлених карантинних обмежень внаслідок поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, 24 грудня 2020 року відбувся установчий онлайн-семінар для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти у форматі відеоконференції.
Відкрила роботу Школи резерву керівних кадрів закладів освіти заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова, яка ознайомила слухачів із основними функціями, напрямами та планом роботи Школи резерву в 2021 році.

Мета роботи «Школи резерву керівних кадрів закладів освіти» – підготовка управлінця з актуальними професійними компетенціями, здатного вирішувати проблеми модернізації освіти на основі сучасної науки і передових технологій.

Основними завданнями Школи резерву є:

  • формування знань, умінь і навичок, потрібних для виконання управлінських функцій на майбутній посаді: розвиток особистісних якостей управління, професіоналізм, компетентність;
  • підвищення професійного рівня педагогічних працівників.

Цього року у Школі резерву керівних кадрів закладів освіти пройдуть додаткову фахову підготовку та отримають досвід кращих освітніх практик 25 педагогічних працівників.
Навчальна програма складена на основі стандартів освіти в системі додаткової освіти і охоплює основні питання управління освітою сьогодні і найближчого майбутнього.

При навчанні в Школі резерву використовуються різні методи:

  • традиційні: лекції, практичні семінари, контрольні роботи, співбесіда, консультації, організаційні наради;
  • активні методи: «круглі столи», кругові опитування, аналіз практичної ситуації, ділові ігри, педагогічний театр (рольові ігри), майстер-класи, проєктна діяльність, робота в проблемних групах, тренінги, експертна діяльність, установчі доповіді, моделювання, тестування, анкетування, діагностування, участь в міських заходах (конференції, педагогічні читання, професійні конкурси, і т.д.), участь у дослідницькій діяльності, написання і захист роботи (презентація роботи);
  • дистанційна форма навчання за основними формами онлайн-комунікацій, а саме: відеоконференція, онлайн-зустріч, онлайн-тестування, онлайн-навчання тощо;
  • методи навчання на робочому місці: стажування, практикум в департаменті освіти та науки Одеської міської ради, практикум в методичному кабінеті, реалізація отриманих знань і умінь в професійній діяльності, виконання контрольних робіт і практичних завдань.

У січні 2021 року  департаментом освіти та науки Одеської міської ради заплановано проведення онлайн-тестування слухачів Школи резерву керівних кадрів, яке направлено на вивчення професійно важливих якостей керівника і виявлення управлінських якостей особистості, а також онлайн-тестування на знання законодавства України у сфері освіти.

Ознайомитись з планом роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі Діяльність/Кадри” за посиланням: https://osvita-omr.gov.ua.


https://osvita-omr.gov.ua/https-osvita-omr-gov-ua-https-osvita-omrdiialnist-kadry3/Наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 07.12.2020 № 291 “Про зарахування педагогічних працівників до Школи резерву керівних кадрів закладів освіти”;

https://osvita-omr.gov.ua/https-osvita-omr-gov-ua-https-osvita-omrdiialnist-kadry3/Наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 03.09.2020 № 179 “Про організацію роботи «Школи резерву керівних кадрів закладів освіти» у 2020/2021 навчальному році”.

Share this post