Школа резерву продовжує роботу: штучний інтелект для освітян

16 квітня 2024 року для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти на базі освітнього простору “CreatED” було проведено семінар “Штучний інтелект VS людинакому довіряти створення та проведення уроку”.

Організатори семінару: Департамент освіти та науки Одеської міської ради та Благодійна організація «Благодійний фонд «СХІД SOS».

У рамках реалізації проєкту “Освітні посиденьки” представник БО “БФ”СХІД SOS” Микола Оверченко та спікер, тьютор у проєкті Навчай для України “Освітній СУП” Дмитро Тельпіс під час заходу говорили зі слухачами про те, що таке власне штучний інтелект та його можливості. Учасники семінару зазначили, що штучний інтелект дозволяє комп’ютерам обробляти великий обсяг даних і віднаходити закономірності; адаптуватися до заданих параметрів і виконувати ті завдання, які раніше були під силу лише людині. 

Слід зазначити, що наразі залишаються чотири сфери, в яких людина має переваги: 

  • це здоровий глузд;
  • здатність ставити питання, адже комп’ютери не знають, над чим працювати далі, тому людина і далі ставитиме питання, які потрібно вирішити;
  • соціальні навички, які необхідні для того, щоб орієнтуватися в нашому складному світі;
  • унікальна здатність співпрацювати з ШІ, щоб модифікувати новий світ.

Під час семінару висвітлювались питання щодо штучного інтелекту для освітян, як працювати із текстовими чатами на основі штучного інтелекту, онлайн-перекладачем, як використовувати ChatGPT і для чого використовувати не варто, як складати ефективні інструкції для ШІ (промтинг), переваги GEMINI, створення зображень за допомогою Canva, Peplicat та Microsoft designer тощо.

Слухачі змогли попрацювати разом зі ШІ, зокрема із ChatGPT, GEMINI, вчились правильно формулювати завдання, створювати зображення, писати казку тощо.

Для перегляду презентації нажміть на картинку.

Учасники семінару отримали сертифікати підвищення кваліфікації, видані на Національній платформі можливостей професійного розвитку педагогічних працівників “EdWаy”.

*******************************************

Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі Діяльність/Кадри”  за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/shkola-rezervu-kerivnykh-kadriv-2024/

ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ (ШІ)

Хакатон у сфері ШІ для підлітків: подача заявок

Share this post