Школа резерву продовжує свою роботу: цифровізація освіти

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

Відповідно до Плану роботи Школи резерву керівних кадрів 27 квітня 2023 року відбувся семінар у режимі онлайн “Щодо цифровізації системи освіти”.

Заступник директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова звернула увагу на нормативну базу з даного питання, підкреслила, що цифрова трансформація у сфері освіти – це комплексна робота над побудовою екосистеми цифрових рішень у сфері освіти, включно зі створенням безпечного електронного освітнього середовища, забезпеченням необхідної цифрової інфраструктури закладів та установ освіти, підвищення рівня цифрової компетентності, цифровою трансформацією процесів та послуг, а також автоматизацією збору і аналізу даних.

Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України у закладах освіти використовуються такі електронні ресурси, як

Рішення про використання електронних ресурсів ухвалює заклад освіти. Педагогічна рада схвалює використання конкретних інформаційно-комунікаційних систем, комунікаційних онлайн-сервісів та інструментів, за допомогою яких організовується освітній процес.

Під час організації освітнього процесу у закладах освіти використовуються такі електронні платформи, як Google workspace for education, Microsoft Teams та інші.

 Заклади освіти використовують в освітньому процесі різні онлайн-ресурси, зокрема освітні платформи “Всеосвіта”  і “На урок”, проєкт Міністерства освіти і науки України Всеукраїнська школа онлайн, вебсервіс Google classroom тощо.

На семінарі було також розглянуто також питання номенклатури справ у закладі освіти. Заступник директора звернула увагу на нормативно-правовому підґрунті, зокрема на наказі Міністерства юстиції України від 18.06.2015 No 1000/5 «Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», присутніх на призначенні номенклатури справ:
– встановлення в установі єдиного порядку формування справ незалежно від форми носія інформації;
– забезпечення їх обліку;
– оперативного пошуку документів за їх змістом і видом;
– визначення строків зберігання справ.

Номенклатура справ закладу освіти:

  • розробляється не пізніше 15 листопада поточного року посадовою особою, відповідальною за діловодство на підставі вивчення документів з усіх питань його діяльності із залученням фахівців;
  • підписується керівником;
  • схвалюється експертною комісією;
  • відповідальність за організацію документообігу у закладі освіти покладається на його керівника.

 

 

Наприкінці семінару було проведено пробне тестування слухачів на знання  законодавства у сфері загальної середньої освіти, законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти.

********************************************

Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі “Діяльність/Кадри”.

Share this post