Суворовський район: триває Місячник «Зупинимо булінг разом!»

Місячник «Зупинимо булінг разом!» проводиться в закладах освіти Суворовського району

Метою Місячника є навчання дітей користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення, протидіяти проявам агресії і насиллю у своєму середовищі, розпізнавати ознаки дружнього й недружнього спілкування, розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм, захищати друзів від кривдників, звертатися по допомогу в критичних ситуаціях.

Так, у рамках Місячника було проведено зустріч учнів 5-х класів Одеської ЗОШ № 12 з офіцерами поліції ст. лейтенант Ревчук Н.П., капітаном Гончарук Ю.Р., які провели бесіду «Розв’язання конфліктів мирним шляхом», Ірина Кошмак соціальний педагог провела анкетування учнів 5-6 класів щодо проблем насильства у школі, шкільним офіцером поліції Попеску О.В. проведена  бесіда для учнів 6-7 класів «Запобігання насильства над дітьми»;

Учні 7-х та 8-х класів Одеської СШ № 17 зустрілися з представниками Третього Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Тетяною Дімовою та Одеського відділу ювенальної превенції  лейтенантом Денисом Бойданом. Під час зустрічі діти  говорили про поняття боулінгу та його види, дізнавалися про те, як самостійно протидіяти боулінгу, куди звертатися. Діти знайомились з мірами відповідальності за вчинені дії. Учасники зустрічі переглянули тематичні ролики та обговорили їх.

В  Одеській ЗОШ №14 під час проведення тематичного заняття в 11 класах та круглого столу серед учнів  8-9 класів  діти обговорювали причини та наслідки булінгу. Акцентували увагу, що булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття). Класні керівники для себе підкреслили, що співпраця разом із психологом школи допомагає  виявити лідера, схильного ініціювати цькування інших, проводити з ним дружні бесіди, виробляючи толерантність.

Тренінг «Булінг в дитячому середовищі» пройшов з учнями 5-Д класу в Одеській ЗОШ № 22. Під час тренінгу діти показали практично наскільки важливо підтримувати одне одного, товаришувати та разом вирішувати всі проблеми. Під час презентації для учнів 7-Г класу книги Джен Брікер «Йди за мрією. Все можливо» діти мали змогу зачитати уривки та разом обговорити важливі моменти, які справили на них враження. Під час перегляду ролику англійською мовою «Вирішення конфліктів» діти самостійно перекладали текст та обговорювали, як треба відповісти на вербальний булінг, щоб вирішувати ситуації мирним шляхом.

Директор Наталя Романенко та вчитель з основ здоров’я Катерина Рещенко Одеського НВК №13 взяли активну участь у роботі Форуму з протидії булінгу та насильства «Зупинимо булінг разом!». Директор презентувала систему роботи Одеського НВК №13 щодо запобігання проявів булінгу. У рамках місячника було проведено засідання Батьківського університету за темою «Мотивація до навчання. Виховання успішної дитини». Лекцію провела кандидат психологічних наук, спеціаліст в області вікової та сімейної практичної психології, викладач кафедри психології ПНПУ ім. К.Д. Ушинського Оксаною Вдовіченко.

У рамках місячника «Зупинимо булінг разом» триває перегляд соціальних реклам під час перерв на телевізорах у фойє та коридорах школи з подальшим обговоренням у класних колективах.

Зустріч членів учнівського самоврядування шкіл Суворовського району з депутатом Одеської міської ради Іриною Єсенович відбулась на спортивному стадіоні Одеської загальноосвітньої школи № 73 у рамках місячника протидії булінгу та насильству «Зупинимо булінг разом!».

Основною метою заходу було проведення інформаційної компанії із запобігання насилля в школі, інформування та доведення до відома дітей про їх право на захист від булінгу (насилля), про відповідальність за завдану шкоду і механізми зменшення негативного впливу на дітей, що постраждали від булінгу.

Ірина Єсенович акцентувала увагу юнаків та дівчат на добрих стосунках між людьми та піднятті самооцінки.

Також з учнями проведено бесіди щодо здорового способу життя та шкідливості алкоголю та наркотиків здоров’ю людини.

Зустріч проходила у невимушеній обстановці, для учнів виступали музиканти, танцюристи, кінологи, які своїм власним прикладом показали альтернативу негативним явищам в суспільстві.

Під час бесіди члени учнівського самоврядування Суворовського району активно дискутували, наводили приклади з життя і виявили неабияку креативність та зацікавленість у вирішенні проблеми.

Share this post