В Одесі продовжують модернізувати шкільні харчоблоки

9 січня 2019 року на базі Одеського ліцею «Європейський» відбулася нарада з керівниками закладів освіти та представниками батьківських комітетів

Під час наради були обговорені питанням ремонту харчоблоків та організації харчування у закладах загальної середньої та дошкільної освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси.

У нараді взяли участь міський голова Одеси Геннадій Труханов, заступники Одеського міського голови Павло Вугельман і Петро Рябоконь, директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

За період 2014-2018 років в Одесі капітально відремонтовані 88 харчоблоків у закладах освіти. Для поліпшення якості організації харчування для харчоблоків закладів освіти було придбане технологічне обладнання: електроплити, духові шафи, картоплечистки, протирально-різальні машини, м’ясорубки, тістоміси, холодильне обладнання.

Організацію харчування у школах здійснюють переможці тендерних процедур із закупівлі послуги на організацію харчування дітей у закладах освіти. У закладах дошкільної освіти за підсумками тендерних процедур на закупівлю продуктів харчування організація-переможець постачає продукти харчування.

Учасники наради відвідали харчоблок Одеського ліцею «Європейський» Одеської міської ради Одеської області, де проходить апробацію інноваційна система організації харчування – «шведський стіл». Цей пілотний проект також проходить апробацію і в Одеському навчально-виховному комплексі №125 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Одеської міської ради Одеської області. Проект відповідає санітарно-гігієнічним вимогам і спрямований на формування культури харчування у школярів. Якщо з відгуків батьківських комітетів і педагогів ця система себе виправдає, то вона буде застосована і в інших закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси.

Крім того, учасники наради відвідали оновлений харчоблок в Одеській загальноосвітній школі №122 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області. У 2017-2018 роках у закладі за бюджетні кошти поетапно проводились ремонтні роботи в усіх приміщеннях харчоблоку та обідньому залі, було придбано технологічне обладнання, меблі для обідньої зони. У 2019 році планується продовжити закупівлю технологічного обладнання для харчоблоку.

Share this post