«Світле безсмертя Лесі Українки»: вебінар-година пам’яті

Життя Лесі Українки – творчий і людський подвиг

1 серпня 2023 року в режимі онлайн відбувся вебінар-година пам’яті «Світле безсмертя Лесі Українки» до 110 роковин від дня смерті однієї з визначних постатей української літератури Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).

Своєю винятковістю і звичайністю Леся Українка дорога для нас: «Ні, я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!».

Про невідомі нові сторінки біографії і творчості поетеси учасникам заходу розповіла Оксана Корнієнко, учителька української мови та літератури ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ «ЛІДЕР». Твори Лесі Українки завжди були актуальними, а особливо сьогодні. Її герої – це нескорені борці за волю, за свободу, за Батьківщину. Про це повідомили у своїх виступах учителі української мови та літератури ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 69 Євгенія Петімкіна та ОДЕСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №103 Людмила Беженар.

Неодноразово Леся приїздила до Одеси на лікування.  Полюбила наше місто, а особливо море.  Цікаві матеріали наукових досліджень про це надала присутнім учителька української мови та літератури ОДЕСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 33 Наталія Каргіна.

«Легендарна Українко, поетесо всіх віків,
Ми шануєм твою творчість,  і за все тобі уклін». Такими словами авторської поезії вітала учасників вебінару від одеських учителів-поетів  керівник творчої групи прєкту «Поезія єднає» учителька української мови ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №63 Антоніна Ліпінська. 

Леся Українка відома своєю громадською і політичною діяльністю, особливо в питаннях відстоювання та захисту прав жінок. Однак багато сторінок життя і діяльності поетеси  ще не вивчені і чекають молодих дослідників. З такими словами звернулася до учасників заходу учителька історії, директорка  ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ «ФОНТАНСЬКИЙ» Оксана Амеліна. 

Тільки – життя  за життя! Мріє, станься живою!
Слово, коли ти живе, статися тілом пора.
Хто моря переплив і спалив кораблі за собою,
Той не вмре, не здобувши нового добра!
                            («Мріє, не зрадь!», Леся Українка)  

Вшановуючи пам’ять справжньої доньки України, перечитаймо рядки її прекрасних поезій, у захопленні силою волі, незламністю духу, стійкістю характеру, неймовірною силою розуму,  любов’ю до свободи згадаймо її біографію і пам’ятаймо: «Скільки світитиме сонце, пам’ять, жива пам’ять про Лесю Українку робитиме людей кращими».

 

 

_____________________________

Сто десяті роковини від дня смерті Лесі Українки

Share this post