«Твоя мова – твоя перемога!»: заходи до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого Міжнародний день рідної мови

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Мова – духовний скарб нації. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у закладах освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси пройшли тематичні заходи: бесіди “Вивчай рідну мову”, виховні години “21 лютого – Міжнародний день рідної мови!”,  змагання на кращого знавця української мови,  вікторини “Все буде українська мова!”, вебквести до Дня рідної мови, поетичні журнали “О слово рідне, хто без тебе я?”, диспути “Мова – це оберіг людини і нації”, поетичні вітальні “Нащадкам мову передам, як скарб…” тощо. Книжкові виставки в бібліотеках зібрали на полицях найкращі надбання української літератури.

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________

Довідково

Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Однак початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови.

З 1971 року, після проголошення незалежності Бангладеш, цей день відзначають у країні як день мучеників, які загинули за рідну мову. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Share this post