У закладах освіти міста Одеси тривають профілактичні заходи у рамках місячника «Зупинимо булінг разом!»

У закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси у рамках місячника «Зупинимо булінг разом!» продовжуються заходи з профілактики й протидії булінгу.

Так, в Одеській ЗОШ №55 було проведено організаційну акцію «Стоп булінг або три кроки до порозуміння між людьми». У акції брали участь заступники директора з виховної роботи закладів освіти Київського району у кількості 20 осіб, шкільний офіцер поліції Денис Байдан, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області Віталій Капуляк, заступник начальника територіального відділу Служби у справах дітей Олена Кристалова, виконуюча обов’язки начальника територіального відділу освіти Київського району Одеської міської ради Катерина Колеснік, практичний психолог Одеського ліцею « Ланжеронівський» Олена Мельник, батьки та лідерами шкільного самоврядування.

Метою організаційної акції було створити систему спільної роботи педагогів та державних служб, батьків та учнів щодо впровадження в закладах загальної середньої освіти заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, виробити порядок реагування на випадки булінгу, ненав’язливо пояснити учням, що світ — це співіснування людей різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри, яке ґрунтується на повазі один до одного.

У процесі роботи акції Віталій Капуляк, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області, ознайомив учасників організаційної акції «Стоп булінг або три кроки до порозуміння між людьми» із законодавчою базою щодо захисту дітей від насильства та жорстокого поводження. Також, було проведено анкетування учнів 10-11 класів у кількості 120 осіб за темою «Що таке булінг? Причини виникнення булінгу», тренінг « Проблема булінгу очима старшокласників», який підготували та провели класні керівники 7-х класів. Шкільний офіцер поліції Денис Байдан, виступив з презентацію «Шкільний булінг. Форми та види булінгу».

Лідери шкільного самоврядування звернули увагу присутніх на проблему: чому діти стають більш жорстокими?

Всім учасникам акції було запропоновано вироблені поради учням, батькам, педагогам щодо протидії булінгу через підготовлений кольоровий буклет.

Директор Одеської загальноосвітньої школи № 55 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області Ірина Бадюк, звернула особливу увагу на те, що запобігання і протидія булінгу є однією із нагальних задач сучасних вчителів, яку вони вирішуватимуть разом з питаннями навчання і виховання, прищеплюючи дітям повагу і шанобливе ставлення до кожного учасника освітнього процесу, опираючись на підтримку батьків і поклик власного сумління.

Співрозмовники домовилися й надалі продовжувати плідну співпрацю у напрямку осучаснення освіти в Україні та створення толерантної, гуманної та безпечної атмосфери в новій українській школі.

        

Share this post