У закладах освіти проводяться заходи національно-патріотичного спрямування. Фото

Патріотичне виховання – пріоритетний напрям виховання дітей та учнівської молоді в системі освіти

Національно-патріотичне виховання в закладах освіти здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток та виховання громадянина – патріота України.

З початку 2022 року з нагоди відзначення державних свят та пам’ятних дат, а також у рамках Міської цільової програми «Я – одесит, патріот України» у закладах освіти міста Одеси проводяться тематичні інформаційно-просвітницькі, спортивні заходи, спрямовані на розвиток та популяризацію у м. Одесі системного підходу до національно-патріотичного виховання юних одеситів, а також впровадження нових підходів і шляхів до виховання патріотизму підростаючого покоління. Це уроки мужності та пам’яті, круглі столи, виховні години за участю військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, виставки дитячих малюнків, експозицій літератури у шкільних бібліотеках, перегляд та обговорення відеоматеріалів, змагання з різних видів спорту, а також патріотичні марафони та благодійні акції, в рамках яких школярі відвідують військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у військовому шпиталі.

 

Однією з основних форм національно-патріотичного виховання є військово-шефська робота. Цією формою роботи охоплено 35 військових частин, підрозділів, закладів Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, за якими закріплено 78 закладів загальної середньої освіти міста.

З нагоди відзначення Дня пам’яті полеглих у бою під Крутами на базі Одеського обласного стрілецько-спортивного клубу Товариства сприяння обороні України для вчителів предмету «Захист України» був проведений семінар-практикум з вогневої підготовки, в рамках якого відбувся показовий виступ з вогневої тактики спеціальної підготовки та змагання зі стрільби.  На заході були присутні представники Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, Ради ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів України, громадської організації «Ветеран Хаб Одеса». Під час проведення заходу учасники семінару-практикуму ознайомилися з презентацією, присвяченою історичним подіям під Крутами, а також з основними напрямами діяльності Українського інституту національної пам’яті.

 

До Дня Героїв Небесної Сотні 18 лютого 2022 року о 13.00 на базі Одеського обласного стрілецько-спортивного клубу Товариства сприяння обороні України (вул. Буніна, 16) Департаментом освіти та науки Одеської міської ради планується проведення заходу «Народжені вільними» для лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти – членів Парламенту старшокласників м. Одеси, під час якого старшокласники матимуть можливість отримати навички оволодіння зброєю і бути готовими захистити свою країну.

Впродовж лютого для педагогічних працівників закладів освіти на  базі Освітнього простору «CreatED» (вул. Канатна,134, цокольний поверх) відбудеться семінар-практикум  з організації та проведення серед старшокласників патріотичної військово-спортивної гри «Скоб».

16 лютого 2022 року з нагоди Дня Єднання Парламентом старшокласників м. Одеси проводитиметься онлайн-флешмоб «#ЄДНАЙМОСЬ», спрямований на єднання та підтримку України. В онлайн-заході можуть взяти участь усі бажаючі. Учасникам потрібно розмістити на власній сторінці в соціальній мережі з хештегом #ЄДНАЙМОСЬ відеозвернення, починаючи зі слів «Єднаймось заради…».

*************************************************************************************************

Враховуючи виклики сьогодення, пріоритетним напрямом виховання дітей та учнівської молоді в системі освіти є патріотичне виховання, актуальність якого зумовлюється процесом формування громадянського суспільства та становлення єдиної нації. Адже патріотизм сьогодні є нагальною потребою, оскільки забезпечує цілісність народу України та його єдність.

 

Share this post