Учні одеських шкіл навчаються в умовах воєнного стану

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

З 14 березня 2022 року в закладах загальної середньої освіти  м. Одеси відновлено освітній процес. Навчання відбувається дистанційно, адже учні  та вчителі мають достатні навики здобувати освіту та надавати освітні послуги саме із застосуванням дистанційних форм навчання, які опрацювали під час карантину на COVID-19.

У перші дні навчання адміністраціями закладів освіти були складені адаптовані розклади уроків – це 2-3 уроки на день з відновлюванням процесу повторення та отримання нових знань. Початок уроків  не є постійним, кожен заклад враховує можливості всіх учнів вийти одночасно на онлайн-уроки.

Більшість вчителів шкіл в строю. В умовах війни вони намагаються організувати освітній процес усіма силами. Для цього використовують різноманітні методи та прийоми, максимально використовують технічні можливості закладів  освіти, учнів та свої власні, різноманітні комунікаційні канали, такі як: Viber, Telegram, Google Class, ZOOM тощо.

Приємно те, що до онлайн-уроків підключилися майже всі учні наших шкіл. Незалежно від того, де вони наразі знаходяться: за межами м. Одеси, за межами Одеської області, країни…. Також, до навчання в одеських школах приєдналися і діти, які прибули з інших регіонів України.

Здобувачі освіти мають можливість використовувати будь-які електронні ресурси:

Проінформовані здобувачі освіти та вчителі і про можливість використовувати  національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн (https://lms.e-school.net.ua/about, на якій розміщено уроки з усіх шкільних предметів для учнів 5-11-х класів. Ця платформа використовується у 120 країнах світу. І саме на ній працюють діти  з м. Одеси, які тимчасово евакуйовані за кордон і не мають  можливості  приєднатися до онлайн–навчання своїх шкіл. Ці діти працюють за Всеукраїнським онлайн розкладом  (https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad), який був створений Міністерством освіти і науки України спільно з компанією Google Україна.

Також стартував освітній проєкт «Навчання без меж» – спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та «Суспільне», а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet. tv. Проєктом передбачено трансляцію відеоуроків для школярів 5-11-х класів, які залишаються у регіонах, де є проблема недостатньо якісного зв’язку та доступу до мережі Інтернет.

Впевнені, що наші діти заслуговують на кращу освіту, під мирним небом! Сподіваємось, що найближчим часом так і буде!

Все буде Україна! Все буде  #ОсвітаОдеса!

 

 

 

Share this post