Відбувся лекторій для учителів суспільствознавчих дисциплін
Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує
У конференц-залі Музею геноцидів «Територія пам’яті», за підтримки Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, відбувся лекторій для учителів суспільствознавчих дисциплін міста, приурочений Дню пам’яті жертв Бабиного Яру.
Відкрили захід Тетяна Волковська, консультант КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників», Павло Козленко, кандидат філософських наук, очільник Одеського центру Голокосту, та Ігор Щупак, кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» (м. Дніпро) дистанційно. Ігор Щупак розповів присутнім про минуле та сьогодення у вивченні трагічної історії Бабиного Яру, про формування історичної пам’яті в суспільстві про події Голокосту в Україні, пошуки паралелей в історії з точки зору відповідальності за геноцид.
Український вимір Голокосту, яким є 1,5 мільйони єврейського населення, знищеного під час Другої світової війни, через призму Бабиного Яру презентував у своїй лекції Єгор Врадій, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Він акцентував увагу слухачів на глобальних явищах геноцидів, які відбувалися на теренах України в ХХ столітті: Голодоморі 1932-1933 років, Голокості євреїв, ромів, депортації кримськотатарського народу. Цікавим був екскурс в історію меморіалізації пам’яті трагедії Бабиного Яру, коли індивідуальна пам’ять з єврейських сімейних історій, розповідей свідків подій намагалась прорватись через офіціоз та цензуру радянської пропагандистської машини.
Рефреном звучали думки про те, що спільна та локальна пам’ять про Голокост є важливим уроком для підростаючого покоління, а створення сучасних шкільних музеїв-геноцидів – роботою з формування цієї пам’яті.