Всесвітній день поширення інформації щодо проблем аутизму

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації щодо проблем аутизму

            Щорічно другого квітня у світі відзначається День поширення інформації щодо проблем аутизму, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році. В цей день організовуються різні освітні заходи, присвячені інформуванню суспільства про проблему аутизму і розраховані на аудиторію дітей, батьків, вчителів, медичних працівників.

            Мета цієї дати – підкреслити необхідність допомоги людям, що страждають від невиліковного захворювання, адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств.

            Поширення інформації про аутизм допоможе сім’ям, в яких народжуються такі діти, рухатися правильним шляхом. Адже чим раніше буде виявлено аутизм у дитини, тим більший ефект дасть терапія захворювання. Міжнародна акція «Light It Up Blue» («Засвіти блакитним світлом») проводиться в рамках цього дня з 2008 року по всьому світу.

            Другого квітня 2019 року в Одеських ДНЗ №№ 222, 293, 299, ЗОШ №№ 12, 60, 62, де навчаються діти з особливими освітніми потребами, буде проведено: відкриті заняття за темами «Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму», «Подаруй посмішку світу»; флеш-моб «Я такий як мій друг» та «Запали синім»; майстер-клас «Подаруй тепло»; ігрова перерва «Маленька країна – ми є»; виставка робіт учнів з особливими освітніми потребами; інформаційна акція «Зазирни в особливий світ»: демонстрація соціальних відеороликів «Ми просто інші» (для учнів 1-7-х класів) та «Людина дощу» (для учнів 8-11-х класів); акція «Ми під одним небом» (розповсюдження інформації про проблему аутизму через поширення флаєрів серед учнів та батьків); круглий стіл/тренінг «Прийоми роботи з особливими дітьми» за участю батьків дітей з особливими освітніми потребами.

Share this post