Заходи до Дня Гідності та Свободи

На базі освітніх закладів відбулися заходи до Дня Гідності та Свободи

Заходи приурочені до шостих роковин початку масових акцій громадянського протесту, які відбулися під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).

Мета заходів: ознайомити учасників освітнього процесу з історією виникнення свята; пояснити поняття «гідність» та «свобода»; формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем; розвивати бажання стати гідними громадянами України та почуття особистої відповідальності за долю держави.

Одеська ЗОШ №28: Флешмоб «Україна єдина». За допомогою синьої та жовтої ниток від руки до руки школярі об’єднали себе в єдиний гурт, що створило атмосферу єдності, спільності, дружби і , як наслідок, радості.

Одеський економічний ліцей: Вшанування патріотизму й мужності співвітчизників, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Одеський ліцей №9: 

“Віримо, що в нашій країні зникнуть ненависть, несправедливість, жорстокість і безсердечність. Запанує щастя і добробут під блакитним безхмарним небом серед безкрайнього золотого поля!”

У цей день, в рамках місячника «Безцінна спадщина української родини», в Одеській ЗОШ № 5 проведено єдину класну годину з ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху «Україна пам’ятає. Ціна Незалежності» та «хвилину мовчання» з метою вшанування українців, загиблих на ім’я своєї держави. 

“Тоді, коли кожен українець запалить у своїй душі вогник патріота, весь народ понесе його своїм життєвим шляхом та передасть наступним поколінням українців. Патріотизм кожного із нас, любов до ближнього і до країни поведуть державу до процвітання”.

Одеський ліцей “Приморський”:

“Низко вклоняємось героям Небесної сотні, всім, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі, адже їх подвиг є неоціненним для України та для кожного з нас”.

Школярі початкових класів Одеської СШ №53  хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих учасників Революції Гідності, військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які віддали своє життя за Україну в ході проведення АТО/ООС.

За ініціативою  лідерів  шкільного самоврядування Одеської ЗОШ №18 проведена акція  «Україна починається з тебе», в ході якої було  розповсюджено серед старшокласників  50 буклетів «Що ви знаєте  про День Гідності та Свободи?». За допомогою тестів кожен бажаючий мав змогу перевірити свої знання з  історії Помаранчевої революції та Революції Гідності.

В Одеській ЗОШ №31 представники Національної гвардії України продемонстрували показовий виступ бійців спецназу, надання першої домедичної допомоги та роботу кінологічної служби. На території закладу освіти була представлена автомобільна  спецтехніка Національної гвардії України, яку школярі змогли розгледіти детальніше та відчути всю силу та міць Української армії.

Одеський ліцей “Ланжеронівський”:

У закладах освіти Одеси пройшли урочисті лінійки; години спілкування та бесіди «Герої нашого краю – патріоти України,єдиної суверенної держави», «Герої сьогодення», «Подвиг, що непідвладний часу», «Хто вони герої Небесної сотні?», «Єдина, незалежна держава», «Краса мирного життя», «Європа і Україна – єдиний союз», «Україна гідна Свободи», «З Україною в серці», «У пам’яті нашій вони залишилися назавжди», «Ми всі українці – єдина сім’я», «Революція Гідності – погляд у майбутнє»; засідання у форматі «круглого столу»: «Революція Гідності – захист  демократичних цінностей та національних інтересів нашої держави», «Герої – хто вони?», «Що означає бути гідним?», «Культура людської гідності»; «Причини початку Революції Гідності в Україні», «Події в Україні в листопаді 2013 року та у лютому 2014 року очима молоді», «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», «Часи не обирають…»; літературні композиції «Неоголошена війна», «Україна – країна гідності і свободи», «Герої не вмирають»;  тематичні виставки фотоматеріалів «Події в Україні в листопаді 2013 року та у лютому 2014 року очима молоді»; години поезії, присвячені героям Небесної Сотні «Мамо, чи це вже весна?»; учнівські конференції “День Гідності та Свободи в Україні”

У закладах освіти було організовано перегляд документальних фільмів «Шлях до свободи», «Революція Гідності – Майдан», виставки дитячої творчості «З Україною в серці», «Революція Гідності»; оформлені тематичні книжкові виставки «Відродження української держави, відродження нації» тощо.


День Гідності та Свободи заснований в Україні згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 року з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цей день відзначається в Україні щорічно 21 листопада та пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі.

Share this post