Заходи на честь Дня Соборності України

Традиціно 22 січня 2020 року з нагоди Дня Соборності України у освітніх закладах Одеси пройшли відповідні заходи

У цей день в Одеській загальноосвітній школі №5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області в рамках місячника «Соборність України – заслуга українського народу!» відбулася зустріч молодих козаків та джур Куреня імені Петра Дорошенка з військовослужбовцем військової частини А1495 Артемом Драчевським, який привітав майбутніх захисників України з Днем Соборності України, а також провів заняття, присвячене Дню пам᾽яті захисників Донецького аеропорту «Вони витримали, не витримав бетон».

Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в Одеській загальноосвітній школі №14 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області  організовано та проведено ряд заходів: урок державності «Шлях до незалежності», тематична виховна година «Велика злука – великі сподівання», виставка малюнків учнів 1-4 класів «Моя чарівна Україна», конкурс стіннівок «Україна очима дітей». У читальному залі шкільної бібліотеки протягом січня-лютого пройдуть тематичні книжкові виставки історичної та художньої літератури «Любити Батьківщину – знати її історію». Проведено виховний захід для паралелі 7-х класів до Дня соборності України ,”Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна”, де діти на «долоньках» синього та жовтого кольорів писали «Що для мене Україна» та кріпили на карту України. Розв’язували кросворди на знання історії. Співали пісні про нашу Батьківщину, розповідали вірші та історичну довідку про День Соборності Україні.  Утворили живий ланцюг – символ духовної єдності та свободи українського народу! У цей день проведено виховний захід для паралелі 6-х класів «Я люблю Україну».

Діти на різних мовах світу написали «Я люблю Україну», адже наша школа багатонаціональна, адже усіх нас об’єднує любов до Батьківщини. Учні обговорювали, що ж вони можуть зроби для свої країни.

Учні школи впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

З нагоди відзначення Дня Соборності України в Одеському навчально-виховному комплексі №292 “Дошкільний навчальний заклад-спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови” Одеської міської ради Одеської області вихователі розповідали малятам про історію виникнення свята, пригадали українські державні символи, національні пам’ятки України, пограли в українські народні ігри. Для дітей середнього та старшого дошкільного віку проведені заняття «Україна калинова», під час яких діти ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна». Державне свято, учні Одеського НВК №292 відзначили урочисто та патріотично. Щоб підкреслити значення свята, діти одягнулися у вишивані сорочки. Заключною частиною святкування стало проведення флешмобу «Живий ланцюг». У музичній залі, під пісню «Україно» учні 1-4 класів, тримаючи прапор та карту України створили нерозривний, символічний, живий ланцюг єдності, щоб відчути дух свободи і гордості за свою державу.

21 січня 2020 року в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського члени Парламенту старшокласників м. Одеси взяли участь у молодіжному форумі «Держава – це ми», присвяченому Дню Соборності України.

Лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста мали змогу позмагатися у знаннях з історії України та права. За результатами брейн-рингу перемогу здобула збірна команда Парламенту старшокласників м. Одеси. Переможці були нагороджені цінними подарунками.

Організатори молодіжного форуму «Держава – це ми»: громадська організація “Одеський інститут соціальних технологій”, Молодіжнга рада при Одеському міському голові та Громадська мережа публічного права та адміністрації.

Про ці та інші події можна дізнатись на офіційних веб-сайтах закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси за посиланням: https://osvita-omr.gov.ua/zaklady-osvity/.


ІСТОРІЯ СВЯТА: В українському національному календарі 22 січня займає одне з ключових місць. Так, 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

21 січня 1919 року, в місті Хуст, на закарпатських народних зборах було прийнято рішення про возз’єднання Закарпаття з Великою Україною.

А вже 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт возз’єднання (злуки) українських земель в єдину Україну. Стверджувалося об’єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), які виникли на уламках Російської і Австро-Угорської імперій.

У День соборності головною традицією є створення “живого ланцюга”.

Перший “ланцюг” українці створили 21 січня 1990 року. Це була одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій. 

Share this post