Засідання координаційної ради з питань створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами

Відбулося чергове засідання координаційної ради з питань створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси

Відбулось чергове засідання координаційної ради проходило у приміщенні департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Члени координаційної ради, до складу якої входять депутати Одеської міської ради, представники департаменту освіти та науки Одеської міської ради, благодійних та громадських організацій, які опікуються питаннями навчання дітей з особливими освітніми потребами, представники громадськості, обговорили низку питань, серед яких особливу увагу приділили відкриттю ресурсних кімнат у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

На оснащення ресурсних кімнат у місті  виділені кошти освітньої субвенції у розмірі 2 млн. 772 тис. 400 грн.

Члени координаційної ради ознайомилися з типовим проектом ресурсної кімнати, яка повинна стати невід’ємною частиною нового освітнього простору української школи.

Були обговорені пропозиції щодо відкриття ресурсних кімнат у приміщеннях Одеських ЗОШ №№ 8, 12, 37, 44, 46, 51, 62, 71, 72 78, НВК №19, СШ №21.

Директори КУ «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти» районів міста ознайомили присутніх з переліками спеціальних засобів та обладнання, якими планується оснастити майбутні ресурсні кімнати у закладах загальної середньої освіти кожного району. Ресурсні кімнати були розроблені  у відповідності до Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2018 №414.

З 15 квітня 2019  року розпочалась підготовча робота до проведення тендерної процедури стосовно закупівлі оснащення для ресурсних кімнат.

 

**********************************************************************************

Ресурсна кімната – це  приміщення, де дитина з особливими освітніми потребами може займатися і навчатися за своїм індивідуальним планом розвитку.

Ресурсна кімната поділяється на 4 зони, а саме: навчальну, соціально-побутову, ігрову та зону відпочинку.

Приміщення  має бути оснащене сучасними технічними засобами навчання, модульними меблями. Також ресурсні кімнати будуть  облаштовані побутовим кухонним приладдям для розвитку у дітей з особливими освітніми потребами щоденних навичок користування ними.

У ресурсних кімнатах діти з особливими освітніми потребами можуть займатися з фахівцями, які залучені до корекційно-розвиткової роботи з ними.

Share this post