Зустріч з випускниками педагогічного коледжу

Департамент освіти та науки Одеської міської ради організував онлайн-зустріч з майбутніми випускниками Одеського педагогічного фахового коледжу.

На зустрічі були присутні 90 учасників:  викладачі та студенти Одеського педагогічного фахового коледжу, працівники департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівники закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

Олена Буйневич, директор  департаменту освіти та науки Одеської міської ради, розповіла студентам про професію вчителя. «Головне покликання педагога  – діти, безпосередній щоденний  контакт із дітьми. Робота складна, відповідальна, але водночас цікава та творча, не дозволяє стояти на місці». Директорка здійснила короткий екскурс в освітню галузь:  педагогічна родина міста – майже 18000 педагогічних працівників, мережа – 278 закладів освіти, у яких навчається та виховується більше 130 000 дітей міста та прилеглих територій, навела статистичні дані щодо існуючих вакансій у закладах освіти міста Одеси: 50 вихователів дошкільних закладів освіти, 22 посади вихователя групи продовженого дня (ГПД), 10 педагогів-організаторів, 2 керівники  гуртка, вакансія інструктора з фізичної культури, керівника з музичного виховання у закладах дошкільної освіти тощо. Перелік вищезазначених вакансій буде надано до коледжу з інформаційної метою.

Директор  поінформувала  майбутніх випускників із недоліками та в більшій мірі перевагами в учительській справі: заробітна плата невелика, але виплачується без затримок, 50% надбавка кращим педпрацівникам, кар’єрний ріст, тому  не слід зупинятися на досягнутому.  Прогнозовані вакансії на наступний 2021/2022 навчальний рік можна переглянути на вебсайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради  у розділі «Діяльність/Кадри/Вакансії», а також при наявності у закладах освіти вакансій на кожному вебсайті закладів освіти розміщується відповідна інформація.

Відповідаючи на запитання студентів, Олена Буйневич повідомила алгоритм щодо швидкого та організованого працевлаштування. Запросила майбутніх молодих спеціалістів долучатись до рядів педагогів.

Олена Врадій,  директорка  Одеського дошкільного навчального закладу “Ясла-садок” № 45 Одеської міської ради Одеської області, поділилася досвідом роботи свого дошкільного закладу. «Професія вихователя цікава та відповідальна, а головне немає коли сумувати, відповідаючи на тисячі Чому?». Вихователь – професія для творчих і креативних.». Зазначила про  переваги  в професії вихователя: муніципальна надбавка, оплачувана відпустка, лікарняний, оздоровлення тощо.

Наталя Романенко, директорка Одеського  навчально-виховного комплексу №13 „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія” Одеської міської ради Одеської області,  одного з найбільших закладів освіти міста, вчитель біології за фахом  зазначила, що «успіх здобувача освіти в майбутньому залежить саме від першого вчителя, від того «зерна», яке посіє педагог  в душі дитини і яке буде проростати протягом усього періоду навчання. Майбутнє країни в наших руках». Розповіла про цікаві традиції, які існують у закладі освіти.  

Проєктна та дослідно-експериментальна робота є одним із важливих напрямів діяльності Одеського НВК №13.

Ольга Бєляк,  директор Одеського педагогічного фахового коледжу, висловила слова подяки Олені Буйневич за надану інформацію, мотивацію та  можливість випускникам коледжу безбар’єрно  працевлаштуватись  у заклади освіти м. Одеси.  Зазначила, що майже 90% випускників закладу йдуть працювати у дитячі садочки та школи міста. «Професія педагога є пріоритетною. Наразі є студенти 3-го та 4-го курсів, які уже працюють та навчаються за індивідуальним графіком.»

Слід зазначити, що зустріч організовано і проведено з метою інформування випускників коледжу  про наявність вакантних місць у закладах освіти міста Одеси у відповідності до фахової підготовки  та працевлаштування у майбутньому.

Корисні посилання:

Зустріч з випускниками ПНПУ імені К.Д. Ушинського

Share this post