День вишиванки 

У 2021 році Україна вже п’ятнадцять років поспіль святкує всеукраїнське свято День вишиванки 

Всеукраїнське свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято.
В усіх закладах загальної середньої та дошкільної освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси протягом дня проведено безліч виховних заходів даної тематики, під час яких і діти, і дорослі більше дізналися про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. Учні школи декламували вірші, співали пісні про Україну, проводили квести, конкурси «Моя сорочка- вишиванка», флешмоби «Ми українці», майстер-класи з виготовлення авторських вишиванок через аплікацію, годині спілкування «Наш генетичний код», «Родинні реліквії у вишивці», конкурс малюнків «Ексклюзивна вишиванка майбутнього», екскурсії музеєм українського побуту, колективні роботи з виготовлення фотозони «Вишиванка – 2021».
В Одеських закладах дошкільної освіти протягом дня з дітьми кожної групи проводились цікаві заняття, присвячені ознайомленню з українською вишиванкою, традиціями її створення та носіння, про значення кольорів та символів. Діти у барвистих вишиванках звеличували та прославляли українські традиції та національний одяг. Вихованці закладів дошкільної освіти читали вірші, співали українські пісні, водили гаївки, хороводи.
Проведення такого свята продемонструвало, що дошкільнята разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Позитивні емоції, гарний настрій та почуття гордості переповнювали школярів, вихованців та педагогічний колектив.

 

Share this post