День знань у закладах освіти міста

1 вересня – День Знань і початок нового навчального року!

З початком нового 2022/2023 навчального року  дітей, освітян та батьків привітала директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич: “Дорогі діти, колеги, батьки! Вітаю з початком навчального року. Віримо у Збройні сили України, знаємо, що ми впораємось, у нас неодмінно все вийде. Діти тішитимуть нас своїми знаннями, рік буде вдалим і успішним. А його завершення неодмінно буде яскравим, сонячним і переможним!”

 Відеопривітання.  Натисніть на картинку.

У перший день вересня 2022 року заклади освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси відзначають свято першого дзвоника, яке цьогоріч проведено в режимах онлайн-офлайн.  З метою виховання почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни і вдячності їм; співчуття до людей, скалічених війною, до родичів тих, хто загинув на війні, тих, хто втратив житло або був змушений його покинути, для учнівської молоді  провели перший урок «Ми українці: честь і слава незламним!».

Освітній процес організований у 122 закладах загальної середньої освіти Так, школи, які мають найпростіші укриття, працюють у змішаному форматі: очно – основні предмети, інші предмети – дистанційно. Заклади освіти, які не мають найпростіших укриттів, працюватимуть  до відміни воєнного стану –  дистанційно. Навчатися дистанційно зможуть не тільки учнів шкіл, які  через війну перебувають за кордоном, а й ті діти, які наразі зараховані до одеських шкіл, але знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

З метою надання якісних освітніх послуг для тих здобувачів, які не мають можливості навчатися очно, підготовлені та розміщені на офіційному вебсайті Департаменту освіти та науки  відеоуроки для всіх класів (розділ «Дистанційна освіта»).

У рамках Дня знань школярі долучилися до загальноміської челендж-естафети «Перший дзвоник гучно всім лунає…» (привітання з початком навчального року та передача естафети дзвоника закладами освіти). До заходу можна  приєднатися у соціальній мережі Фейсбук із хештегом #Код_1вересня, #ОсвітаОдеса

Спільними зусиллями робимо все можливе, аби діти здобували якісну освіту в безпечних умовах.

Відеопривітання Парламенту старшокласників  м. Одеси з Днем знань 

 

 

*****

Для того, щоб запрацювали заклади освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси в безпечних умовах, було докладено максимум зусиль усіх причетних.

Створено комісії з перевірки готовності закладів освіти до роботи у новому навчальному році під час воєнного стану, до яких було залучено фахівців ДСНС, Департаменту муніципальної безпеки, Департаменту освіти та науки  Одеської міської ради.

За результатами перевірок, 35 закладів освіти  готові до навчання в очній формі, так як у них є можливість використовувати підвальні приміщення як найпростіші укриття. Сховища обладнано протипожежними сигналізаціями, засобами пожежогасіння, медикаментами, сухими пайками, питною водою, необхідними меблями  і приладдям.

Представниками ГУ ДСНС України в Одеській області, Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради проведено теоретичні та практичні заняття, тренування щодо дії за сигналом «Повітряна тривога»; дії у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації воєнного характеру;  дотримання правил пожежної безпеки та їх обов’язкового виконання.

Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області було проведено короткострокові заняття з керівниками закладів загальної середньої освіти у онлайн-форматі щодо створення безпечних умов перебування в закладах освіти дітей у 2022/2023 навчальному році.

Працівники шкіл проходять  навчання з домедичної допомоги та психологічної підтримки дітей.

Share this post