До Дня безпечного Інтернету

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це  вже 20 День безпечного Інтернету.

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.  Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З метою підвищення рівня знань щодо використання сучасних Інтернет-ресурсів Департамент освіти та науки Одеської міської ради рекомендує провести  заходи до Дня безпечного Інтернету для учасників освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти м. Одеси,  запропонувати одеським школярам обговорення актуальних питань «пасток» Інтернету, безпечного вебсерфінгу, кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав у мережі Інтернет, організувати конкурси, диспути, круглі столи, бесіди тощо. До проведення тематичних заходів рекомендуємо долучити працівників IT-компаній, представників закладів вищої освіти та державних служб.

Так, у рамках Дня безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету” Департаментом освіти та науки Одеської міської ради та Державним університетом інтелектуальних технологій і зв’язку будуть проведені онлайн-заходи для педагогічних працівників, учнів та їх батьків.

Пропонуємо для ознайомлення навчально-методичні ресурси:

 Збірка есе “Мережевий”

Збірка есе «Мережевий» – запрошення заглибитись у можливості та виклики цифрового простору та цифрових пристроїв, відшукати натхнення та ідеї як для повсякденного, так можливо і професійного життя.
Мереживий – це 10 есе, кожне з яких присвячено окремій темі. Приватність в цифрову еру, розвиток дитини та цифрові пристрої, цифровий світ як «іквалайзер» для людей з інвалідністю, інфлюенсери та зміна ставлень до загроз та можливостей інтернету, привабливий дизайн девайсів та цифрового світу.

Навчально-методичний посібник “Онлайк”

У посібнику містяться детально розроблені вправи й інформаційні матеріали для висвітлення теми безпечної поведінки в інтернеті у професійній діяльності з дітьми, молоддю та професійними спільнотами. Посібник також містить теоретичний матеріал про безпечну поведінку в інтернеті, опис занять і тренінгових вправ з розвитку компетентностей безпечної поведінки в інтернеті: 

  • «Повага до прав людини онлайн»;
  • «Участь онлайн»;
  • «Збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями»;
  • «Звернення по допомогу та захист».

Використовувати вправи можна окремо чи адаптувати їх відповідно до потреб цільової аудиторії – дітей, молоді, батьків та/чи осіб, що їх замінюють, освітянської й бібліотечної спільнот, працівників і працівниць молодіжної, соціальної, правоохоронної сфер.

 Посібник для вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо). 

Посібник містить плани уроків, що пропонують ідеї та заходи, щоб заохотити молодь розвивати навички творчого та критичного мислення, необхідні для повноцінного життя в світі.

 Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освітинавчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want).

Рекомендації містять практичні пропозиції для інтегрування занять, представлених у навчально-методичному посібнику та завдань у робочому зошиті „Інтернет, який ми хочемоˮ (Тhe Web We Want) в навчальні програми з предметів в закладах освіти України.

Ознайомитись із електронними інструктивно-методичними рекомендаціями щодо проведення Дня безпечного Інтернету у закладах освіти можна на вебсайті Департаменту освіти та науки Одеської ради у розділі “IKT (інформаційно-комунікаційні технології)”.

______________________________

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Share this post