До Дня захисника України

У закладах освіти пройшли заходи, присвячені Дню захисника України 

Освітній процес неможливо уявити без процесу виховання, розвитку, становлення і, звичайно, оволодіння навичками комунікації, духовної підтримки, чуттєвого розуміння один одного, відвертого спілкування та налагодження стосунків. Вважаємо, що головним завданням закладів освіти є виховання ЛЮДИНИ, за яку потім не буде соромно, яка здатна йти до цілі, яка уміє співпереживати, любити, підтримувати, довіряти, творити, реалізовуватися, надихати, відчувати…
Саме на це й направлено традиційний майстер-клас із випікання медово-імбирного печива «Солодких свят Вам, наші захисники!», що був реалізований на базі Одеського НВК “Гімназія №7”. До проведення майстер-класу долучилися учні та батьки. Кожен учень доторкнувся до чарівного моменту народження маленьких імбирних солодощів, адже у всіх технологічних моментах виготовлення й оздоблення печива активно брали участь.
Печиво, як витвір мистецтва, не лише має чітко окреслений аромат ванілі, імбиру, кориці, а й виглядає неперевершено: це і символічні жовто-блакитні серденька, і козаки, і українська хата, і жовто-пурпурові листячка клену і дуба, і символ Одеси – кораблик.
Під час виготовлення печива дівчата співали українські пісні й загадували бажання, що містять найважливіші інгредієнти: дитячу мрію про мирне життя в України, вдячність її захисникам, віру в перемогу.

  


Учні ОНВК «Гімназії №7», Одеського ліцею “Європейський”, ОЗОШ № 48, 92, 26 передали подарунки до Одеського військового госпіталю. Солодкі даруночки: яблука, груші, цукерки і печиво, засоби гігієни, і звичайно, фірмове імбирно-медове печиво разом з малюнками учні передали військовим, які проходять лікування у госпіталі. В умовах карантину, діти не відвідували госпіталь, все передали у волонтерську кімнату, звідки дівчата-волонтери роздадуть військовим. Також передали слова-привітання, найщиріші побажання зі святом, а військові відповідали учням взаємністю. 

У закладах дошкільної, загальної середньої освіти проведено ряд цікавих виховних заходів: «Козацькому роду нема переводу!», “Козацькі розваги”, на яких маленькі учні демонстрували свої спортивні здібності та знання про козаків; дівчатка 2-их класів провели посвяту в козаки своїх однокласників за сторінками козацького життя «Як козаки за сіллю ходили»; проведені інформаційно-пізнавальні заходи «Слава Україні!», «Слава Героям!»; уроки мужності, класні години «День захисника України: сучасне свято з історичними витоками»; гру – подорож «Подорожуємо козацькими стежками», «Шляхами подвигу та слави»; виставки колажів, малюнків «Ми нащадки козацького роду», «Вітаємо захисників України»; перегляд відео «Нащадки козаків – героїв»; бібліотечні тематичні виставки «День українського козацтва»; тематичні заняття на теми: «Прапор нашої Вкраїни має колір жовто-синій», «Люби і знай свій рідний край».

Для вихованців закладів дошкільної освіти проведено цикл бесід «Я – українець і пишаюсь цим», «Як тебе не любити, земле моя», «На варті миру»; тематичні заняття: «Українець я маленький, українці тато й ненька», «Ми веселі малюки – українські дітлахи», «Дідусеву скриньку відкривай – звичаї вивчай», «Мої пісні – пісні моєї країни», «Запашний хліб – тільки в Україні!»; розроблені дидактичні, розвивальні, настільні, рухливі ігри з патріотичного, морального, громадянського, правового виховання; на ігрових майданчиках з дотриманням соціальної дистанції проведені – «Музичні розваги козаків»; спортивні свята «Нумо, козачата!». Козачата змагалися в естафетах: «Козацький похід», «Втеча з полону». Учасники демонстрували влучність у грі «Влучні стрільці», справжню козацьку силу та витривалість показали хлопчики у грі «Бій велетнів», а дівчатка – у грі “Стрибунець». Найвидовищними та найзапеклішими стали змагання з перетягування канату «Козацькому роду нема переводу», гра з торбами «Вогнем і мечем» та найсмачнішим стало завершення свята: частування гарбузовою кашею та пампушками.

 

В Одеській загальноосвітній школі № 5 в останній навчальний день перед початком дистанційної освіти та осінніх канікул відбувся фестиваль хліба. З самого ранку в освітньому закладі розносився аромат свіжоспеченого хліба, у всіх класних кабінетах оформлені куточки хліба, в яких були представлені навіть традиційні паляниці різних народів Європи.

На свято хліба завітали військовослужбовці військової частини А1495, учасники Операції Об’єднаних сил, які відгукнулися на запрошення учнів школи відвідати їхні куточки хліба, скуштувати хлібні смаколики та послухати завзяті українські пісні.

Фестиваль хліба в ОЗОШ №5 урочисто завершив декаду національно-патріотичного виховання “Козацькому роду нема переводу” та започаткував нове традиційне шкільне свято.

   

 

Share this post