Щодо оформлення документів на нагородження працівників

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

Відзнаки Міністерства освіти і науки України (далі – МОН України):

 • Подяка МОН України  є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних  та  інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше одного року та раніше були відзначені місцевими органами виконавчої влади.
 • Грамота МОН України є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних  та  інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у сфері не менше двох років та раніше заохочувались Подякою МОН України, за високі виробничі та наукові досягнення, плідну наукову, науково-педагогічну та педагогічну діяльність, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління.
 • Почесна грамота МОН України відзначаються педагогічні працівники, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше трьох років та раніше заохочувались Грамотою МОН України, за зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, ефективне сприяння формуванню та забезпеченню реалізації державної політики у сфері освіти і науки, успішну координацію діяльністю підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МОН України.
 • Нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» відзначаються педагогічні,  інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше п’яти років та вже нагороджені Почесною грамотою МОН України, за значний особистий внесок у розвиток освіти і науки, плідну педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, професійну та наукову підготовку учнівської та студентської молоді, організацію навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, координацію діяльності педагогічних, виробничих колективів, ефективне керівництво закладами та установами освіти, організацію наукового і методичного забезпечення навчальних закладів та установ освіти, впровадження управлінських новацій.
 • Нагрудний знак МОН України «Василь Сухомлинський» відзначаються педагогічні, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше десяти років та вже нагороджені нагрудним знаком “Відмінник освіти”, досягли визначних успіхів у виховній, навчальній, навчально-виховній, навчально-виробничій роботі, навчально-методичному забезпеченні загальної середньої та професійно-технічної освіти, розробці програм розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти, організації навчально-методичної та науково-методичної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів, розвитку педагогічної освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників, впровадженні сучасних методів теорії і практики навчання і виховання, визначенні перспектив та напрямів розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти.

Відповідно до Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.07.2013 № 1047, для представлення до нагородження вищевказаними відзнаками необхідно надати:

 • нагородний лист для представлення на відзначення відомчими відзнаками за відповідною формою, у якому визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання;
 • копії документів, що засвідчують нагородження відомчими та іншими відзнаками;
 • копія першої сторінки паспорта, завірена керівником кадрової служби;
 • копії відповідних сторінок трудової книжки, де внесено дані про заохочення;
 • довідка про економічну ефективність та результативність показників фінансово-господарської діяльності підприємства, установи та організації, якщо до нагородження представляється його керівник;
 • згода осіб, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, на обробку їх персональних даних.

Усі документи подаються в одному примірнику, а подання та нагородний лист також додаються і на електронних носіях. Нагадуємо, що нагородження відомчими відзнаками відбувається з різницею у 3 роки. Нагородження відомчими відзнаками проводиться за особисті трудові досягнення у професійній, службовій діяльності; з нагоди професійних свят; з нагоди ювілеїв установ, організацій. Особи не можуть бути повторно нагороджені одним і тим самим нагрудним знаком МОН України.

Відзнаки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради:

 • Почесна грамота Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.
 • Подяка, Грамота, Почесна грамота Одеської обласної державної адміністрації.

Для нагородження необхідно надати:

 • характеристику на того, кого нагороджують із зазначенням конкретних заслуг даної особи;
 • завірені копії паспорту (1-ша сторінка) та ідентифікаційного коду;
 • копія згоди на обробку персональних даних.

Нагородження відзнаками Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради відбувається з різницею у 3 роки. Документи на нагородження подаються не пізніше як за місяць до запланованої дати нагородження.

Відзнаки Одеської міської ради:

Для нагородження необхідно надати: подання (за встановленою формою) на того, кого нагороджують із зазначенням конкретних заслуг даної особи;завірені копії паспорту (1-2 сторінки), ідентифікаційного коду, сторінок трудової книжки «Нагороди»; копію згоди на обробку персональних даних.

 • Почесна відзнака Одеського міського голови «Подяка»
 • Почесна відзнака Одеського міського голови «Трудова слава»

Для нагородження необхідно надати: подання (за встановленою формою) на того, кого нагороджують; для нагородження колективу з ювілеєм – історичну довідку; завірені копії паспорту (1-2 сторінки), ідентифікаційного коду, трудової книжки (усі заповнені сторінки), витяг з протоколу зборів трудового колективу.

Почесною  відзнакою Одеського міського голови «Трудова слава» нагороджуються мешканці міста Одеси за вагомий внесок у розвиток міста Одеси, плідну та самовіддану працю, активну участь у створенні нових робочих місць та безпечних умов праці, особисті та колективні трудові заслуги в економічній, науково-технічній, гуманітарній, соціально-культурній та інших сферах та які успішно відпрацювали на підприємствах, установах та організаціях України 25 років і більше, у тому числі не менше 10 років в місті Одеса. 

Нагородження Почесною грамота Виконавчого комітету Одеської міської ради та Почесними відзнаками Одеського міського голови відбувається з різницею у 2 роки. Особи не можуть бути повторно нагороджені одним і тим самим нагрудним знаком Одеського міського голови. Документи на нагородження подаються не пізніше як за місяць до запланованої дати нагородження.

Відзнака Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

 • Почесна грамота Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Для нагородження необхідно надати: завірені копії паспорту (1-ша сторінка) та ідентифікаційного коду;копія згоди на обробку персональних даних. Документи на нагородження подаються не пізніше як за два тижні до запланованої дати нагородження.

Для підготовки відповідних документів на нагородження працівників закладу керівнику закладу освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси необхідно надати Подання на ім’я директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради за відповідною формою у встановлені законодавством терміни.

Документи на нагородження подаються до відділу кадрової та правової роботи Департаменту освіти та науки Одеської міської ради з 13.00 до 15.00 за адресою: вул. Канатна, 134, відділ , 1 поверх, каб. 109, тел. (048) 776 11 01.

______________

Заслужений працівник освіти України,   Заслужений вчитель України,— державні нагороди України — почесні звання України, яке надається Президентом України відповідно до Закону України «Про державні нагороди України». Згідно з Положенням про почесні звання України від 29 червня 2001 року, це звання присвоюється організаторам освіти, працівникам органів управління освітою і навчальних закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам навчальних закладів за значні досягнення в розвитку освіти, успіхи у професійній діяльності, підготовці висококваліфікованих кадрів.

Наказ Департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 19.09.2023 №257 “Про затвердження складу постійно діючої комісії Департаменту освіти та науки Одеської міської ради з розгляду клопотань на нагородження працівників закладів та установ освіти міста Одеси”.

Share this post