Навчально-тренувальні заняття з пожежної безпеки проходять в освітніх закладах Одеси

У закладах загальної середньої, дошкільної освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси проводяться організаційні і практичні заходи спрямовані на забезпечення безпеки учасників освітнього процесу

Мета тренування:

  • вдосконалити порядок і спосіб оповіщення учасників освітнього процесу на випадок виникнення пожежі;
  • вдосконалити навички педагогічного колективу на випадок виникнення пожежі;
  • відпрацювати план евакуації та послідовність дій учасниками освітнього процесу з приміщень на випадок виникнення пожежі;
  • практично відпрацювати методи надання допомоги потерпілим;
  • перевірити реальність реагування на пожежу, як надзвичайну ситуацію тощо.

Зазначимо, що пожежна безпека у закладах системи освіти України регламентується Правилами пожежної безпеки в Україні, затвердженими наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417 та галузевими Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974.

Так, 6 грудня в Одеській ЗОШ №44 було проведено навчально-тренувальні заняття з пожежної безпеки.

Вчителі провели класні години, присвячені цивільному захисту населення. Здобувачі освіти відпрацьовували дії у разі виникнення пожежі, обговорювали різні ситуації та пропонували варіанти виходу з них, малювали стіннівки та плакати з тієї ж теми. Ще раз наголошувалося на діях рятувальної та медично-санітарної ланок у разі виявлення постраждалих в приміщенні школи. Відпрацьовувалися прийоми евакуації постраждалих та надання першої медичної допомоги, різні способи гасіння пожежі, дії у разі задимленості приміщення та виділення токсичних речовин.

За сигналом «Увага всім!» відбулася організована евакуація учасників навчально-виховного процесу з приміщення школи за схемами евакуації. Ніхто з учителів та учнів завчасно не був попереджений про проведення навчань. Під час евакуації велика увага приділялась правилам евакуації. Діти покидали школу без паніки, організовано. Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими, тому евакуація відбувалася через найближчі виходи.

Учні, вчителі та робітники школи евакуювались за 5 хвилин, початкова школа – за 4 хвилини.

Share this post