До Міжнародного дня безпечного Інтернету

Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області надає рекомендації

У рамках відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету «Разом до найкращого Інтернету» відбувся онлайн-семінар  для керівників закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади  та слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти м. Одеси.

Мета заходу – ознайомити з погрозами, які виникають в онлайн-середовищі мережі Інтернет, прикладами розкриття кримінальних правопорушень та основними засадами забезпечення кібербезпеки України.

Організатори семінару: Департамент освіти та науки Одеської міської ради та Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Учасники заходу: представники Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівники закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси, слухачі Школи резерву керівних кадрів закладів освіти м. Одеси. Загалом, участь у конференції взяла 171 особа.

Онлайн-семінар відкрили заступник директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова та начальник 1-го сектору рекрутингу та оперативного пошуку  УПК в Одеській області ДКП НП України капітан поліції  Таїсія Рогут.

Учасників конференції ознайомили з  основними напрямами роботи Управління протидії кіберзлочинам та розповіли про реалізацію державної політики в сфері протидії кіберзлочинності, інформування населення про появу нових кіберзлочинів, впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів тощо.

Інспектор 2-го відділу управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України лейтенант поліції Павло Паламарчук  у своєму виступі розповів про види шахрайства в інтернеті  та як від них уберегтися, про загрози, які виникають в онлайн-середовищі, зокрема маніпулювання людиною з метою розголошення конфіденційної інформації,  про відповідальність, яка передбачена за вчинення шахрайства відповідно до статтів Кримінального кодексу УкраїниПід час розгляду питання “Несанкціонованого втручання в автоматизовані системи у період навчання при проведенні онлайн-уроків у Zoom” увагу присутніх було зосереджено на виконання  правил безпеки даного онлайн-сервісу, про запобігання з боку  учасників відеоконференцій  порушень вимог діючого законодавства України.

Для перегляду презентації натисніть на картинку.

Інспектор 1-го відділу УПК в Одеській області ДКП НП України лейтенант поліції Богдан Крижанівський у своєму виступі розглянув питання проблематики мінувань та відповів на запитання керівників закладів загальної середньої освіти щодо алгоритму дій під час таких випадків.

Крім цього було запропоновано інформувати Департамент кіберполіції Національної поліції України щодо несанкціонованого втручання сторонніми особами в дистанційний освітній процес за посиланням  https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Під час онлайн-конференції відбувались дискусії. Учасники заходу мали можливість отримати від працівників  УПК в Одеській області ДКП НП України відповіді на запитання та практичні поради.

 

 

*****************************************************************************

Корисну інформацію за даною тематикою можна знайти  на вебсайті  Департаменту освіти та науки Одеської міської ради у розділі «ІКТ» за посиланням.

Share this post