До уваги педагогічних працівників

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує.

У липні 2021 році набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 2704-VIII,визначений конституційним від 14.07.2021, підстава -v001p710-21)

Відповідно до ст.9 вищезазначеного закону до осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків:

 13) керівники закладів освіти всіх форм власності;

14) педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови;

Відповідно до ст. 11 Рівні володіння державною мовою:

  1. Класифікація рівнів володіння державною мовою розробляється і затверджується Національною комісією зі стандартів державної мови з урахуванням рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR).
  2. За результатами проведеного іспиту на визначення рівня володіння державною мовою особа отримує державний сертифікат про рівень володіння державною мовою (далі – державний сертифікат), що засвідчує один з рівнів за шкалою, встановленою частиною третьою цієї статті.

Де можна скласти іспит на рівень володіння державною мовою?

Національна комісія зі стандартів державної мови у межах своїх повноважень організовує іспит для визначення рівня володіння державною мовою, призначає спеціально уповноважені державою установи, які проводять іспити, та видає державні сертифікати. Іспити проводяться на спеціально створених іспитових майданчиках, розташованих на  території України.

Для складання іспиту та отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно:

  • онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);
  • прийти на зареєстрований час до обраної локації із документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП;
  • скласти іспит, використовуючи платформу https://exam.mova.gov.ua.

Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту. 

Рівень володіння державною мовою підтверджує державний сертифікат. 

Запис про видачу державного сертифіката заноситься Комісією до Реєстру державних сертифікатів.

Share this post