Як зупинити булінг: експерти розповіли, як ефективно протистояти білінгу в закладах освіти

«Що таке булінг?» – з презентації під такою назвою розпочато перший день Форуму з профілактики та протидії булінгу у шкільному середовищі.

Триденний Форум відкрили Олена Буйневич, директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради, Віталій Капуляк, начальник відділу ювенальної превенції головне управління національної поліції в Одеській області. Форум проходить з 01 по 03 жовтня 2018 року в приміщенні Одеської спеціалізованої школи № 35 (пр-т Гагаріна, 3).

У перший день Форуму учасники мали змогу переглянути та колективно обговорити тематичні відеоролики на тему: «Зупиніть булінг!», «Як захистити дитину від булінгу», «Як зупинити булінг: поради для батьків», «Як ефективно боротися із булінгом у школі».

Оксана Амеліна, заступник директора з навчально-виховної роботи Одеської загальноосвітньої школи №78 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, ознайомила учасників з презентацією «Проблема булінгу в освітньому середовищі». Віталій Капуляк, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області, виступив із лекцією «Законодавча база щодо захисту дітей від насильства та жорстокого поводження» та презентацією «Кібер-булінг або агресія в Інтернеті: способи розпізнання і захисту дитини».

Наприкінці офіційної частини учасники Форуму працювали у групах, на обговорення яким було винесено ряд запитань: як допомогти дитині, яка стала жертвою булінгу, що робити, якщо дитина стала агресором у ситуації булінгу, як батькам і школі запобігти булінгу дитини. Під час обговорення у групах було виявлено ряд проблем, які існують на сьогодні, також обговорювалося бачення дієвих шляхів попередження насильства та протидії булінгу в шкільному середовищі.

Робота у фокус-групах показала згуртованість та готовність представників різних організацій спільно і ефективно працювати для досягнення позитивних результатів з попередження проявів агресії та насильства у шкільному середовищі.

З програмою Форуму на 02-03 жовтня можна ознайомитись на сайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/forum-protydii-bulinhu-ta-nasylstvu/

Share this post