Інтеркультурна модель розвитку в галузі «Освіта»: досягнення та розвиток стратегії

Представники департаменту освіти та науки Одеської міської ради взяли участь у розробці інтеркультурної стратегії міста Одеси

Директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич та головний спеціаліст відділу інформаційно-інноваційних технологій Олена Киричук взяли участь у робочих зустрічах з розробки інтеркультурної стратегії міста Одеси.

У заходах брали участь представники виконавчих органів та депутатського корпусу Одеської міської ради, громадських організацій, ЗМІ, експерти Інтеркультурної Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». 

Директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич розповіла слухачам про впровадження інтеркультурної моделі розвитку в галузі «Освіта».

Координаторка національної мережі інтеркультурних міст України Ксенія Хованова-Рубікондо підкреслила, що з 2017 року Одеса увійшла до мережі інтеркультурних міст і стала частиною міжнародної Програми Ради Європи, у якій сьогодні бере участь 136 міст 30 країн світу, зокрема Японія, Корея, Канада, Мексика. У рамках Програми створено 5 національних областей в Італії, Іспанії, Норвегії, Португалії та Україні.

Присутніх ознайомили з міською програмою розвитку Одеси як інтеркультурного міста і новими проектами.

Також присутнім були представлені результати тестування на інтеркультурне громадянство, у якому взяли участь 500 осіб, продемонструвавши толерантність у ставленні до інших національностей.

Зустрічі проходили у приміщеннях Одеської міської ради та Центру адміністративних послуг м. Одеси.

 

 

 

 

 

 


«Інтеркультурні міста» (ICC) – це Програма Ради Європи, започаткована у 2008 р.

У 2017 році міський голова Геннадій Труханов та представник Ради Європи Ксенія Хованова-Рубікондо підписали Меморандум про участь Одеси в Національній мережі інтеркультурних міст України (ICC-UA) в рамках міжнародної Програми (ICC) Ради Європи.

Участь у Програмі ICC дає можливість розширити коло міжнародних зв’язків, користуватися ресурсами, експертною підтримкою, порадою і ноу-хау європейської та національної мереж; заявити про статус Одеси, роботу з розвитку соціальної і культурної сфер на рівні всіх європейських держав, а також 136 міст-учасників Програми. Одеса – перше українське місто-мільйонник, яке стало учасником цієї Програми.

Share this post