Конференція:#ЦифроваОсвіта

Цифровізуйся, щоб бути готовим до майбутнього

У рамках Відкритого освітнього форуму #ОсвітаОдеса – 2023 пройшла конференція “Створення цифрового освітнього простору. Використання штучного інтелекту в освітньому процесі”  на базі ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ» ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ . Захід проводився з урахуванням бепечних умов воєнного стану.

Організатором конференції були: Департамент освіти та науки Одеської міської ради, Інститут модернізації змісту освіти, компанії, які пропонують різні цифрові системи та інструменти.

Метою  конференції було  ознайомити освітян і громадську спільноту з сучасними цифровими та інформаційними технологіями, що використовуються в закладах освіти,  застосування ChatGPT та інших цифрових інструментів у практичній діяльності педагогічних працівників.

До конференції долучилося  понад 200 учасників: представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації, Київської адміністрації,  Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»; представники  компанії «Єдина школа», освітньо-інформаційна система “Eddy” ,  керівники та педагогічні працівники  закладів  освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси,  закладів вищої освіти, громадських організацій та проєктів міжнародної допомоги, які зацікавлені у впровадженні освітніх цифрових технологій.

Відкрила конференцію заступниця директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова, яка у своєму виступі висвітлила основні принципи впровадження та реалізації цифрових технологій у закладах загальної середньої освіти  у 2023/2024 навчальному році та звернула увагу на дотримання чинного законодавства України при обранні цифрових продуктів.

У рамках заходу пройшли дискусійні панелі за темами:

Від Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» виступила Світлана Бойко, завідувач сектору авторського педагогічного новаторства відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи, яка у своїй доповіді звернула увагу на особливості впровадження цифрових технологій в освітній процес в умовах проведення експериментів та реалізації інноваційних освітніх проєктів всеукраїнського рівня. (Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.05.2023 № 522 “Про затвердження Положення про порядок здійснення інноваційної діяльності у сфері освіти).

Ярослав Гапанович,  старший викладач кафедри освітнього менеджменту та публічного управління Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, висвітлив правові засади, алгоритми та інструменти цифровізації освіти.

Досвідом формування цифрового освітнього простору в м. Києві поділився директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації Олег Половинко.

Особливості впровадження в освітній процес Інформаційно-комунікаційної автоматизованої системи «Єдина школа» представили Олексій Кошевець, директор ТОВ «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ», розробник системи «Єдина школа» та Андрій Мельник, фахівець з навчання в системі «Єдина школа». 

Іван Волков, директор ТОВ «EDDY Україна», представив учасникам конференції використання великих мовних моделей в освітньому процесі та презентував цифрову платформу Eddy.

Освітяни Одеси у своїх доповідях  висвітлили питання використання цифрових інструментів у закладах освіти, у тому числі безпаперове ведення шкільних журналів Ірина Буз, вчитель інформатики Одеського ліцею «Маріїнський» Одеської міської ради,  Інна Усова, директор Одеського ліцею «Приморський», Ірина Болгарина, директор Одеського ліцею «Лідер» (з презентацією можна ознайомитися за посиланням),  Сергій Копач, директор Одеського ліцею №9 (з презентацією можна ознайомитися за посиланням)Фітак Олег, керівник відділу маркетингу AR Book (з презентацією можна ознайомитися за посиланням).

Про сучасне безпечне освітнє середовище, а саме про безпеку даних при використанні цифрових інструментів повідомила Інна Ткаченко, менеджер з інформаційної безпеки ТОВ «GIGAGROUP», про створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти доповів Олександр Гончар,  радник Міністра освіти і науки України.

Майстерку з використання ChatGPT та інших ШІ-інструментів в освітній діяльності висвітлили у своїх доповідях Марина Лютинська, сертифікований тренер MIE Trainer у Microsoft, Андрій Озарчук, науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, сертифікований тренер НУШ, Катерина Музичук, фахівець системи «Єдина Школа».

За результатами проведення конференції була ухвалена резолюція, в якій звертається увага на необхідність сформувати робочу групу зі створення та експлуатації цифрового освітнього простору України; надана пропозиція розробникам національних освітніх програмних продуктів дотримуватись вимог державного стандарту України, чинного законодавства України, захисту персональних даних та рекомендацій Європейського Союзу з питань формування електронного освітнього простору.

 

 

 

Шановні учасники форуму! Просимо залишити свої відгуки та надати пропозиції щодо організації проведення Відкритого освітнього форуму #ОсвітаОдеса – 2023. Дякуємо! Щоб залишити відгук чи пропозицію натисніть на позначку. 

Share this post