«Козацькими шляхами»: підсумки

Департаментом освіти та науки Одеської міської ради проведено науково-практичну конференцію учнівської молоді «Козацькими шляхами» 

07 листопада 2020 року була проведена міська науково-практична конференція учнівської молоді «Козацькими шляхами» в заочній формі, в якій взяли участь 20 учнів з 15 закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси.

Учасники конференції підготували пошуково-дослідницькі роботи по секціях:

  • «Історія козацтва на Півдні України»;
  • «Побут і традиції козацтва, козацькі забави»;
  • «Туристські маршрути «Козацькими шляхами Одещини»;
  • «Історичні портрети козацьких ватажків».

Феномен козацтва є одним з об’єднавчих факторів вітчизняної історії, адже в Україні практично немає регіону, або населеного пункту який так чи інакше, не був би пов’язаний з історією українського козацтва. Не даремно у гімні нашої держави є слова: «І покажем, що ми браття козацького роду».
Одеса – морська столиця нашої Батьківщини – не є виключенням. Її минуле та сьогодення також тісно пов’язане з історією козацтва.

Роботи учнів з історії козацтва подекуди вдало поєднують відомості з мережі Інтернет, матеріали книгозбірень одеських бібліотек та архівних фондів, результати власних польових досліджень та ін. Написання таких робіт є важливим для виховання у молоді патріотизму, кращого розуміння школярами різних періодів минулого своєї Батьківщини, краю, міста, а також отримання ними навичок здійснення наукових досліджень. Адже працюючи над конкурсними роботами, учасники конкурсу мають можливість здійснити своє маленьке наукове відкриття.

За результатами оцінювання журі були визначені переможці конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів:

І місце

Андрій Василенко, учень 7-Б класу Одеської загальноосвітньої школи № 120.

ІІ місце

Катерина Гринюк, учениця 11-Б класу Одеської ЗОШ №76;
Павло Туренко, учень 11-Б клас Одеської ЗОШ №85.

ІІІ місце

Дар’я Федорова, учениця 10-А класу Одеської ЗОШ №92;
Олександр Рекубрацький, учень 9 класу Одеського економічного ліцею;
Катерина Паун, учениця 9 класу Одеської ЗОШ №78.

Наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради №293 від 09.12.2020 “Про підсумки проведення
науково-практичної конференції учнівської молоді «Козацькими шляхами»”


Міська науково-практична конференція учнівської молоді «Козацькими шляхами» проводиться на виконання Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2016-2020 роки».

Мета проведення конференції: залучення молоді до наукової роботи, розвитку пізнавальної діяльності учнів, формування стійких мотивацій до самостійних занять з історії та краєзнавства, співпраці з громадськими козацькими організаціями.

Share this post