Медіаграмотність: як не піддаватися фейкам та протидіяти дезінформації з Дія.Освіта

Про медіаграмотність, фактчекінг, перевірку контенту та все, що необхідно знати кожному 

У сучасному цифровому світі, коли ми споживаємо величезну кількість контенту з різних джерел щомиті, потрібно бути готовими розпізнавати фейки, маніпуляції та протистояти їм.

Знання базових правил медіаграмотності розвинуть критичне мислення та допоможуть не піддаватися емоціям, а завжди аналізувати інформацію. 

Медіаграмотність – це навички й здатність аналізувати, оцінювати та розуміти інформацію, яка поширюється через різноманітні медіа: соціальні мережі, телебачення, радіо, газети, онлайн-медіа тощо. Ці навички стають все важливішими в цифрову епоху, де доступ до інформації став значно легшим, однак зростає ризик поширення неперевіреної або маніпулятивної інформації.

Перевірити справжність фото самостійно та в спеціальних програмах допоможе гайд «Фейк/не фейк: як перевірити фото».

Про медіаграмотність для кожного: добірка серіалів 💻

Як захиститися від фейків і дезінформації — це 10 серій, насичених знаннями з протидії фейкам і дезінформації, захисту особистих даних і порадами з безпеки в інтернеті. У форматі діалогу ведучий Святослав Гринчук разом з гостем-експертом обговорюють окремі теми з медіаграмотності. Освітній серіал надасть глядачам практичні навички медійної та інформаційної грамотності, які мають стати частиною їхнього життя в умовах повномасштабної війни, а також пояснить, як орієнтуватися в інформації довкола та розпізнавати дезінформацію й пропаганду.

Якщо ви побачили емоційну новину і не знаєте, як її перевірити, — експерти з медіа та інформаційної грамотності підготували цей освітній серіал для вас.
Дізнайтеся, як неправда може грати на руку вашим упередженням та в якій атмосфері вона може поширюватися. Спойлер: ви більш схильні потрапити під їхню дію, коли вважаєте світ небезпечним та перебуваєте в інформаційній бульбашці. Але це можна виправити —  навчіться розпізнавати різні типи фейків у заголовках та на фото, дію ботів і тролів, а також маніпулятивні новини. Ці навички — неоціненні для будь-кого, у будь-якому віці, у будь-якій професії.

_____________________

Дія.Освіта — це понад 150 освітніх продуктів едьютейнмент-формату про найзатребуваніші професії на ринку праці, симулятори з реальними задачами, подкасти, вебінари, гайди. Наразі на Дія.Освіта освітні серіали — від ландшафтного дизайну до баристи, від графічного дизайнера до пекаря, від проєктного менеджера до пакувальника. Також на платформі залишаються доступними освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Абсолютно всі вони є безоплатними та доступними всім охочим. 

Share this post