#MiRONAFT FabLab відвідали слухачі Школи резерву керівних кадрів

Ознайомлення з першою в Одесі науково-дослідною лабораторією мехатроніки та робототехніки ̶ #MiRONAFT FabLab

На базі Одеської національної академії харчових технологій пройшов семінар-практикум для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти «Ознайомлення з першою в Одесі науково-дослідною лабораторією мехатроніки та робототехніки ̶ #MiRONAFT FabLab».

Слухачі Школи мали можливість відвідати найбільшу в Європі та в Україні науково-дослідну лабораторію мехатроніки і робототехніки «#MiRONAFT FabLab».

Педагоги одеських шкіл ознайомились з роботою лабораторії та можливостями використання її досвіду у вихованні та навчанні учнівської молоді.

Високотехнологічна лабораторія відкрита для всіх зацікавлених, із можливістю вивчення сучасних технологій робототехніки, інженерії і мейкерства. Лабораторія це – загальнодоступний технічний co-work простір із повним переліком обладнання і технологій, в якому кожен одесит без вікових обмежень зможе реалізувати власну ідею, отримати консультацію спеціалістів, знайти однодумців, а також знайти в собі справжнього мейкера.

Облаштована усім необхідним обладнанням, лабораторія стала центром проведення тренінгів й майстер-класів, інкубації технічних стартапів і прототипування розробок, самоосвіти молоді та перекваліфікації примусово переміщених осіб.

Лабораторія є інструментом STEAM-освіти. STEAM-підхід дозволяє виховати в дітях гнучкість та критичне, практично орієнтоване мислення,  підготувати їх до реального життя.

Основними напрямками наукових розробок лабораторії є:

  • безпілотний літальний засіб розвідувального – тактичного призначення із збільшеною вантажопідйомністю;
  • точне позиціонування пневматичних виконавчих механізмів;
  • розробка портативного робототехнічного комплексу для реалізації системи автоматичного управління складськими приміщеннями;
  • розробка робота для участі в етапах Міжнародних змагань Robo Race;
  • розробка комплексної конвеєрної мехатронної системи із функціями розпізнання, делікатного хвату і сортування харчових продуктів.

 

***********************************************************************************************

У квітні 2019 року у рамках Відкритого освітнього форуму – 2019 «Нова українська школа: взаємодія + розвиток + творчість» лабораторія Мехатроніки і робототехніки #MiRONAFT — FabLab була презентована громадськості. Організатором Форуму виступав департамент освіти та науки Одеської міської ради у співпраці з Одеською національною академією харчових технологій та комунальною установою «Одеський методичний центр освітніх ініціатив”

ВІДКРИТИЙ ОСВІТНІЙ ФОРУМ – 2019 «Нова українська школа: взаємодія + розвиток + творчість»

Share this post