Місячник безпечного Інтернету

В одеських школах  у рамках Місячника безпечного Інтернету відзначили Міжнародний день безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

У рамках Місячника безпечного Інтернету до Міжнародного дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) (06.02.2018) «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» в одеських школах пройшли інформаційні заходи для дітей, вчителів та батьків. Були проведені тематичні заходи й уроки, класні й виховні години «Правила безпечного Інтернету», «Я в мережі Інтернет», «Правила Інтернет-етикету», конкурси малюнків і плакатів «Я і Інтернет», «Користуйся Інтернетом безпечно!», презентації відеороликів та інтерактивних ігор «Відчуй красу реального світу», брейн-ринги «Ми за безпеку в Інтернеті», розроблено пам`ятки та буклети «Безпечний Інтернет», проведено тематичні виставки в бібліотеці, акції «Один день без Інтернету».

Вчителі та учні мали змогу взяти участь у Всеукраїнському вебінарі «Безпечний Інтернет» та у безкоштовному онлайн-уроці до Міжнародного дня безпечного Інтернету «Вступ до кібербезпеки».

До проведення заходів до Міжнародного дня безпечного Інтернету залучались  представники Одеської національної академії харчових технологій та Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова.

Метою проведення заходів було ознайомлення учнів з відомостями про ризики у мережі Інтернет, формування спільно з учнями правил безпеки при роботі в мережі Інтернет, розуміння необхідності дотримання певних правил поведінки в мережі, формування навичок правильного поводження в Інтернеті, безпечного та поважного онлайнового спілкування, залучення до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

Так, учні Одеської школи № 5 провели захід «Подорож всесвітньою павутиною Інтернет». Школярі говорили про «пастки» Інтернету, безпечний веб-серфінг.

Рейд по класах провели семикласники Одеської школи №20, у ході якого роз‘яснювали учням правила безпечної роботи у мережі Інтернет.

В Одеській школи №18 пройшов інформаційно-просвітницький захід «Як не стати жертвою злочинців в соціальних мережах», на якому учні розглянули та обговорили актуальні питання кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав в мережі Інтернет.

Інформаційно-просвітницькі заходи пройшли також в Одеських школах №№72, 85, 106, навчально-виховному комплексі №4.

*************************************************

З 2004 року в країнах Європейського Союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і засобів масової інформації у другий вівторок лютого проводиться Міжнародний день безпечного Інтернету.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». У цей день у багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання Інтернету, питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту.

Share this post