Міський конкурс «КОБЗАР І СУЧАСНІСТЬ»

Підведені підсумки традиційного щорічного міського конкурсу «Кобзар і сучасність», присвяченого вшануванню пам’яті Т. Г. Шевченка.

Конкурс покликаний виховувати в школярів  почуття патріотизму, національної свідомості, повагу до рідної мови та історії,  активну громадянську позицію. Журі двох етапів – відбіркового  та  підсумкового  розглянуло близько 200 робіт учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м.Одеси. У підсумковому етапі Конкурсу взяли участь 68 учнів-переможців  відбіркового етапу.

Фахове журі зазначило, що більшість  робіт, наданих на розгляд, відповідали вимогам Положення про конкурс, вирізнялися  самостійністю думки юних авторів (номінації «Кращий твір», «Кращий реферат»), яскравістю і майстерністю в розкритті художніх образів, різноманітністю технік виконання («Кращий малюнок»), творчою індивідуальністю та власним баченням розкриття теми (усі номінації). Учасники продемонстрували вміння аналізувати та узагальнювати, критично оцінювати історичні факти та явища,  події сьогодення, висловлювати свої емоції.

Це змагання таланту та творчості – справжнє дзеркало ставлення до поета, його мистецької спадщини, вияв і  підтвердження високого статусу обдарованих дітей. Більшість конкурсантів зійшлися на думці, що зараз молодь відчула потребу сказати своє слово про Шевченка. Він – не минуле, він – сучасник. Його слова – то правда сьогодення, а  твори вчать любити свою Вітчизну, виховують віру у творчі сили, надихають на самовіддану працю. «Час минає, а я все більше переконуюсь, що творчість Великого Кобзаря актуальності не втрачала для жодного з поколінь. Адже й сьогодні ім’я Шевченка  «в тренді», а доробок ілюструє події вже сучасної історії. Таке враження, що Тарас Григорович серед нас і продовжує бути учасником усіх громадянських процесів вільної держави, надихаючи молодь теж не залишатись осторонь» – написала у своїй роботі переможниця конкурсу в номінації «Кращий твір» учениця 10 класу Одеської ЗОШ № 37 Яцкевич  Вікторія.

Фахове журі  визначило переможців у номінаціях «Кращий твір», «Кращий реферат», «Кращий малюнок», на яких чекають нагороди – дипломи департаменту освіти та науки Одеської міської ради. Учителям, причетним до заходу, оголошена подяка.

Наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 11.03.2020 № 60 “Про підсумки проведення  міського конкурсу «Кобзар і сучасність» серед учнів  закладів загальної середньої освіти  у 2019/2020 навчальному році”

Share this post