Відбулося онлайн-засідання колегії Департаменту

15 червня 2021 року відбулось дистанційне засідання колегії  Департаменту освіти та науки Одеської міської ради 

З вітальним словом до учасників звернулась головуюча колегії, директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич, яка ознайомила склад колегії з порядком денним онлайн-засідання, а саме:

  • про стан виконання Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2016 – 2020 роки;
  • про виконання у 2020 році Міської цільової  програми розвитку освіти в м. Одесі на 2020 – 2022 роки;
  • про роботу зі зверненнями громадян;
  • про розгляд висновків про якість освітньої діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, Одеської загальноосвітньої школи № 62 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, внутрішню систему забезпечення якості освіти за результатами проведення управлінням Державної служби якості освіти в Одеській області інституційного аудиту;
  • про структуру 2021/2022 навчального року;
  • про порядок проведення зовнішнього моніторингу якості освіти в закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси.

Підбиваючи підсумки про стан виконання Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2016-2020 роки була надана аналітика за  різними напрямами роботи програми, що сприяло розвитку та утвердженню системного підходу до вирішення питань національно-патріотичного виховання дітей і молоді у м. Одесі, формуванню у молодого покоління патріотичних почуттів: любові до своєї Батьківщини, до рідного міста, готовності до виконання громадянського обов’язку із захисту Вітчизни.

 https://osvita-omr.gov.ua/materialy-zasidannia-kolehii-departamentu-osvity-ta-nauky-odeskoi-miskoi-rady-vid-22-liutoho-2021-roku/Доповідь “Про стан виконання Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України»  на 2016 – 2020 роки”

Обговорено також звіт виконання у 2020 році Міської  цільової  програми розвитку освіти в м. Одесі на 2020 – 2022 роки. Програма спрямована на забезпечення стабільного розвитку системи освіти в м. Одесі; на всебічний розвиток людини як найвищої цінності суспільства, розвитку її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, а також на виховання відповідальних громадян, які спрямовують свою діяльність на забезпечення сталого розвитку України. 

https://osvita-omr.gov.ua/materialy-zasidannia-kolehii-departamentu-osvity-ta-nauky-odeskoi-miskoi-rady-vid-22-liutoho-2021-roku/Доповідь “Про виконання у 2020 році Міської цільової  програми розвитку освіти в м. Одесі на 2020 – 2022 роки”

Заступниця директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради – Ірина Столбова прозвітувала про стан розгляду звернень громадян, що надійшли до Департаменту освіти та науки Одеської міської ради за 2020 рік, яка зазначила, що найбільше звернень від громадян стосувалися таких проблем: влаштування дітей  до закладів освіти – 19% від загальної кількості звернень; проведення освітнього процесу у закладах освіти міста – 11%; конфліктні ситуації – 8%, збір коштів у закладах освіти  – 14%; ремонтні та відновлювальні роботи – 38%; питання з інклюзивного навчання – 1%; виплата муніципальних доплат –  2%; харчування дітей у закладах освіти –  2%; інші питання, якими  переймаються  громадяни –  5%. 

Після обговорення питання щодо стану розгляду звернень громадян Олена Буйневич доручила керівникам установ і закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси вжити додаткові заходи щодо розв’язання проблем, що порушуються у зверненнях громадян, посилення контролю за станом цієї роботи на місцях, персональної відповідальності керівників за якість та ефективність розгляду звернень громадян.

Члени колегії розглянули висновки про якість освітньої діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, Одеської загальноосвітньої школи № 62 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, внутрішню систему забезпечення якості освіти за результатами проведення управлінням Державної служби якості освіти в Одеській області інституційного аудиту. З даного питання присутніх інформувала начальниця відділу дошкільної, загальної, середньої, професійно-технічної освіти Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Анжела Становська.

Висновки розміщені на вебсайті Департаменту за посиланням:

Також, Анжела Становська виступила із доповіддю «Про структуру 2021/2021 навчального року» та підкреслила, що відповідно до статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах освіти організовується в межах навчального року, який триває не менше 175 навчальних днів; структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей.

Рекомендовано запровадити організацію навчання у закладах освіти за таким графіком:

Із доповіддю «Про порядок проведення зовнішнього моніторингу якості освіти в закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси» виступив Копача С.О., директор Одеського ліцею №9 Одеської міської ради Одеської області. Моніторинг якості освіти проводиться з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, оцінювання причин відхилень від цілей. Презентація доповіді додається.

За підсумками розгляду питань прийнято відповідні рішення, що  разом із матеріалами  направлено керівникам структурних підрозділів та закладів освіти для забезпечення виконання.

Матеріали засідань колегій Департаменту доступні за посиланням: https://osvita-omr.gov.ua/pro-departament-2/

 

Share this post